7 seriali, które warto obejrzeć

Cześć!

W trakcie ciąży miałam mnóstwo wolnego czasu, który mogłam poświęcać wyłącznie dla siebie. Kiedy wszystko bolało, a ruch trzeba było ograniczać, zaczęłam oglądać seriale. Kilka oglądałam wcześniej, ale z braku czasu zgubiłam wątek inne odkryłam w czasie ciąży jednak wszystkie wciągnęły mnie na dobre. Teraz mam zdecydowanie więcej obowiązków i właśnie, dlatego dużo łatwiej jest mi obejrzeć serial niż 2 godzinny film. Serial mogę obejrzeć podczas karmienia, przy serialu są też mniejsze szanse, że zasnę z wyczerpania wieczorem. Tak też „tasiemce” zagościły u mnie na dobre. Poniżej znajdziecie subiektywne zestawienie siedmiu najlepszych seriali, które oglądam.Suits (W garniturach) - W tym serialu poznajemy najbardziej zapatrzonego w siebie prawnika jaki chodził po świecie, który nigdy nie przegrywa. Poznajemy też chłopaka, który nigdy nie ukończył Harvardu, jednak dzięki niesamowitemu umysłowi, potrafi zapamiętać całe książki i cytować je z pamięci. Dzięki swojej fotograficznej pamięci i ponadprzeciętnej inteligencji Mike Ross zdobywa pracę u Harveya Spectera. Jednakże musi on udawać, że ukończył studia prawnicze na Uniwersytecie Harvarda. Razem, stanowią parę nie do pokonania.

Serial pełen jest humoru na wysokim poziomie. Postać Harveya może oczarować nie jedną z Was.


The Walking Dead (Żywe trupy) - ekranizacja kultowego komiksu Roberta Kirkmana pod tym samym tytułem. Akcja serialu skupia się na grupie ludzi, którzy starają się przeżyć w postapokaliptycznym świecie opanowanym przez zombie. Jest to trzymająca w napięciu dramatyczna opowieść o zmaganiu się z naturą ludzką oraz bezustannej walce o przetrwanie. Policjant Rick Grimes, który obudził się ze śpiączki w świecie zdominowanym przez szwendaczy odnajduje swoją żonę i syna. Wraz ze swoim policyjnym partnerem, rodziną oraz małą grupą ocalałych, musi stawić czoła atakującym stadom zombie. Z czasem okazuje się, że o przetrwanie muszą walczyć nie tylko z zombie, ale również z innymi grupami ocalałych, którzy są gotowi zrobić wszystko, aby przeżyć.

Serial ukazuje, co człowiek jest w stanie zrobić, aby przeżyć. Jak trzeba się zmienić by przetrwać.


Hart of Dixie (Doktor Hart) - Zoe Hart, mieszkanka Nowego Jorku i świeżo upieczona pani doktor, po ukończeniu studiów medycznych chce podążyć śladami ojca i zostać kardiochirurgiem. Ale gdy jej marzenia się rozpadają, Zoe decyduje się przyjąć propozycję nieznajomego, Dra Harleya Wilkesa, żeby prowadzić z nim praktykę w małym miasteczku Bluebell w Alabamie. Kiedy przybywa na miejsce dziewczyna dowiaduje się, że Harley umarł i zapisał jej połowę swojej firmy w testamencie, ponieważ był jej biologicznym. Jak dziewczyna z Nowego Jorku poradzi sobie w małym miasteczku?

Uwielbiam główną aktorkę idealnie pasuje do tej roli. Serial pełen humoru.


Game of Thrones (Gra o tron) - oparta na bestsellerowej sadze fantasy pt.: "Pieśń Lodu i Ognia" autorstwa George'a R.R. Martina. Siedem rodzin szlacheckich walczy o panowanie nad ziemiami krainy Westeros. Polityczne i seksualne intrygi są tu na porządku dziennym. Potężne rody: Baratheonów, Lannisterów i Starków, toczą walkę o władzę, której symbolem jest wykuty z tysiąca mieczy Żelazny Tron. Tymczasem do odzyskania tronu szykują się potomkowie poprzedniego władcy, Smoczego Króla Targaryena. Narastające kłótnie prowadzą do wojny, w dodatku na dalekiej północy, za murem budzą się pradawne siły zła. 

Serial naprawdę godny polecenia, nie ma tu dobrych i złych bohaterów. Każdy pokazuje swoje różne oblicza. Pełen intryg, kłótni, miłości… Książki za to zdecydowanie nie polecam.


The Vampire Diaries (Pamiętniki wampirów) – tak, tak niby serial dla nastolatków, ale co tam… uwielbiam poczucie humoru Damona. Niestety czasami za wiele tu magii i udziwnień.

Rodzice Eleny giną w wypadku samochodowym. Niedługo potem do rodzinnego miasteczka przyjeżdża tajemniczy Stefan Salvatore. Poznaje tam piękną Elenę, łudząco podobną do jego ukochanej z przeszłości Katheriny. Do miasteczka powraca również brat Stefana - Damon. Elena i Stefan zakochują się w sobie. Dziewczyna nie ma jednak pojęcia, że jej chłopak ukrywa mroczną tajemnicę, a mianowicie jest wampirem. Sytuację komplikują tajemnicze morderstwa.


Pretty Little Liars (Słodkie kłamstewka) - również serial przeznaczony dla trochę młodszych widzów. Jednak lubię zgadywać kim jest A. Trzyma w napięciu.

Serial opowiada o grupce nastolatek. Pewnego dnia jedna z nich ginie w niewyjaśnionych okolicznościach. Po roku reszta dziewczyn zaczyna dostawać dziwne wiadomości od A. Okazuje się, że niektórzy ukrywają pewną tajemnicę... 


The Good Wife (Żona idealna) - Alicia to szczęśliwa mężatka z 15-letnim stażem i matka dwójki nastolatków. Florrick'owie mieszkają w eleganckiej dzielnicy Chicago, mają wpływowych znajomych, a ich dzieci chodzą do najlepszej szkoły w okolicy. Życie głównej bohaterki zmienia się diametralnie w dniu, w którym na jaw wychodzą kompromitujące fakty dotyczące jej męża. Ujawniają nie tylko kwestie korupcyjne, ale także nagrania z jego intymnych spotkań z kobietami. W efekcie Florrick zostaje skazany i trafia do więzienia. Chcecie wiedzieć do czego jest zdolna kobieta, która po latach wraca do zawodu prawnika i oprócz przeciwników na sali sądowej, musi poradzić sobie też z sytuacją męża i dziećmi?

Świetny serial o tym jak silna potrafi być kobieta.

A Wy lubicie oglądać seriale? Które są waszymi ulubieńcami?

Pozdrawiam.

Share:

0 komentarze