Powrót do formy (cz. 1) płaski brzuch - trening mięśni głębokich

Witam

Powoli rozpoczęłam ostatni etap powrotu do formy sprzed ciąży, czyli ćwiczenia. Staram się codziennie poświęcić 5-10 min na trening wzmacniający. Oczywiście nie jest to spalanie tkanki tłuszczowej, bo to wymaga minimum 30 – 40 minutowej aktywności. Na pocieszenie dodam, że godzinny spacer z wózkiem spełnia ten warunek.

Co drugi dzień to ćwiczenia na mięśnie głębokie. Mięśnie często zaniedbane, ponieważ nie są aż tak zaangażowane w zwykłym treningu. W skrócie to idealny trening dla osób cierpiących na bóle kręgosłupa, chcących wzmocnić mięśnie brzucha, zmniejszyć obwód talii.


Ćwiczenie 1.

Podpór przodem na przedramionach, zwany czasem jako "deska".


Połóż się twarzą do podłoża, korpus podpierasz na łokciach. Podstawowe zasady dobrego ustawienia się to ramiona rozstawione na szerokości barków, łokcie w linii barków, głowa, obręcz biodrowa i obręcz barkowa na jednej linii. Stopy ustawione prostopadle do podłoża, oparte na palcach. Pamiętaj o spięciu mięśni całego ciała, ale jednocześnie oddychaj swobodnie. Wzrok skierowany jest w punkt pomiędzy dłońmi, by nie przeciążać szyi. Napiętą pozycje ciała utrzymujesz przez 30 sekund.

Ćwiczenie 2.

Leżenie tyłem z biodrami uniesionymi wysoko.


Połóż się na plecach, ręce ułożone grzbietem dłoni do podłoża, stopy złączone ugięte w kolanach pod kątem 90 stopni. Unieś biodra do góry i utrzymuj pozycję przez 30 sekund.

Ćwiczenie 3.

Podpór i stabilizacja bokiem.


Połóż się bokiem, tak by ciało tworzyło linię prostą. Stopy złączone. Podeprzyj się na przedramieniu i unieś ciało do góry, napinając mięśnie brzucha i trzymając prosty kręgosłup. Drugą rękę połóż na biodrze. Staraj się utrzymać pozycję przez 10 sekund, na każdej stronie.

Powyższe ćwiczenia wykonuję jedno po drugim bez przerw w 3 seriach. Długość ćwiczeń oraz ilość serii można zwiększać.

Już niedługo mój zestaw ćwiczeń na jędrne uda i pośladki.


Owocnego treningu!

Share:

0 komentarze