Powrót do formy (cz. 2) - ćwiczenia na jędrne uda i pośladki.

Cześć!

Ostatnio pisałam o ćwiczeniach na mięśnie głębokie (tutaj) które wykonuję co drugi dzień. Dziś napiszę o drugim zestawie, który wykonuję w pozostałe dni. Jest to trening ujędrniający uda oraz pośladki. Na ten zestaw również poświęcam około 10 minut.


Ćwiczenie 1.

Unoszenie nóg w pozycji bocznej.


Ćwiczenie polega na ułożeniu ciała w pozycji bocznej z wyprostowanymi nogami oraz głową położoną na wyciągniętym ramieniu. Następnie należy podnieść nogę leżącą na zewnątrz i wytrzymać w tej pozycji przez 5 sekund. Jeśli ćwiczymy dłużej możemy unieść biodra i nogi, które oparte są na stopach i dopiero podnosić zewnętrzną nogę.. Ćwiczenie należy powtórzyć 10-15 razy, a następnie zrobić to samo leżąc na drugim boku.

Ćwiczenie 2.

Przysiady.


Należy je wykonywać w szerokim rozkroku, stopy skierowane na zewnątrz pod kątem 45 stopni, a dłonie oparte na biodrach. Opuszczamy biodra w kierunku podłogi i uginamy nogi w kolanach, wykonując przysiady. Pozostajemy w tej pozycji przez kilka sekund. Wraz z wdechem należy wyprostować nogi i powrócić do pozycji wyjściowej spinając pośladki. .. Ćwiczenie należy powtórzyć również 10-15 razy.

Ćwiczenie 3.

Wykroki.


Będąc w pozycji wyprostowanej należy lewą nogą wykonać duży wykrok, jednocześnie uginając w kolanie nogę prawą tuż nad podłogą. Należy wykonać 10-15 powtórzeń na jedną nogę, a następnie powtórzyć ćwiczenie na drugą stronę.

Powyższe ćwiczenia wykonuję jedno po drugim w trzech seriach. Między seriami robię minutową przerwę. Ilość ćwiczeń oraz ilość serii można zwiększać.


Pozdrawiam i zachęcam do treningu. 
W ostatni weekend udało mi się wyskoczyć na basen, super sprawa. Odprężenie i pełen relaks gwarantowany.

Share:

4 komentarze

 1. Podziwiam i gratuluję samozaparcia. :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Swietnie wyglądasz!! Nawet nie wiesz jak zazdroszczę ja nie znoszę ćwiczyć a jak nie widze efektów to jest jeszcze gorzej ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuje bardzo, też nie jestem wielką fanką ćwiczeń. Tym bardziej sama w domu, ale lato nadchodzi. Wolę płakać 10 min podczas ćwiczeń, niż za każdym razem przy lustrze :)

   Usuń