10 zalet picia zielonej herbaty

Witam!Wśród Was są zapewne zarówno zagorzali fani zielonej herbaty jak i osoby, które nie mogą do niej przekonać. Mam nadzieję, że tą drugą grupę wpis przekona do picia zielonej herbaty, a zwolenników utwierdzi w tym, że ich wybór jest słuszny.

Picie zielonej herbaty korzystnie wpływa na nasz organizm. Jej skład chemiczny jest niezwykle bogaty w witaminy B1, B2, B5, C, K, PP, związki garbnikowe, związki purynowe, alkaloidy, kumaryny i lecytynę. Zawiera również bardzo liczne związki mineralne, wapń, żelazo, magnez, krzem, mangan, fluor, miedź, jod, aminokwasy oraz sole mineralne.

Dlaczego warto pić zieloną herbatę?

 1. Zielona herbata wspomaga odchudzanie, ponieważ przyśpiesza metabolizm i usuwa zbędne produkty przemiany materii.
 2. Wysoka zawartość flawonoidów, czyli związków polifenolowych będących przeciwutleniaczami sprawia, że zielona herbata ma działanie antyrodnikowe.
 3. Napar z pierwszego parzenia działa pobudzająco, ponieważ zawiera dużo teiny, z drugiego uspokajająco i pomaga radzić sobie z napięciami emocjonalnymi i stresem.
 4. Zielona herbata ma właściwości hamujące rozwój bakterii w układzie pokarmowym. Pobudza go również do wydzielania soków trawiennych.
 5. Zawarte w zielonej herbacie flawonoidy wzmacniają również naczynia krwionośne i przeciwdziała zakrzepom krwi.
 6. Regularne picie zielonej herbaty obniża poziom trójglicerydów i cholesterolu, co zmniejsza zagrożenie miażdżycą.
 7. Obniża ciśnienie krwi poprawiając przy tym krążenie zmniejszając ryzyko wystąpienia chorób serca.
 8. Dzięki zawartości fluoru chroni zęby przed próchnicą.
 9. Pobudza działanie pęcherza moczowego, co przyśpiesza wydalanie toksyn z organizmu.
 10. Wspomaga ona leczenie bakteryjnych schorzeń przewodu pokarmowego oraz hamuje rozwój bakterii Helicobacter pylori.

Wiem, że ciężko zacząć pić zieloną herbatę. Pierwsza szklanka mało, komu smakuje. Jednak po tygodniu picia zielone herbaty ciężko wrócić już do tej czarnej. Ja przekonałam już męża, brata, tatę i teściową, może i Wam zasmakuje. Na sam początek polecam te z dodatkiem opuncji, ananasa czy pomarańczy.

Pozdrawiam

Share:

4 komentarze

 1. uwielbiam zieloną herbatę :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja uwielbiam wszelkie zielsko do parzenia. Żadne zioło mi nie straszne, wszystko mi smakuje. Zielona, czerwona, biała herbata- wszystko łyknę:)

  OdpowiedzUsuń