Na urlop z niemowlakiem

Cześć dziewczyny!


Zwariowaliśmy? Czy robimy dobrze? A co jeśli będzie zimno? Jak maluch zniesie plażowanie? Tyle godzin w aucie? A co jeśli mały zachoruje? To tylko kilka pytań, jakie zadaje sobie na minutę, bo planujemy wyjazd nad morze. Na szczęście jestem posiadaczką działki nad naszym wspaniałym morzem. Niestety nie ma tam prądu, a woda jest ze studni. I szaleni rodzice postanowili wybrać się tam z niespełna trzymiesięcznym dzieckiem. W sumie małemu nie jest potrzebny prąd. Jednak obaw jest mnóstwo.


Powoli nas pakuje i zaczynam żałować, że wymieniliśmy samochód na kombi, a nie na tira. Ilość walizek, reklamówek i toreb rośnie w zastraszającym tempie.

Mimo wszystko nie mogę doczekać się tej wyprawy. Michaś, mąż, pies i ja. Wspólne spacery, wylegiwanie się na plaży, wieczorny grill i ogniska. Michaś będzie miał dużą dawkę świeżego powietrza i jodu. Pies wyszaleje się za wszystkie czasy. Mama też wypocznie, bo będzie z tatą dzielić obowiązki.

A tak w ogóle to kocham polskie morze. Nawet jak wyjeżdżam na urlop za granicę to i tak muszę wyrwać się na parę dni nad nasze morze. Tu wypoczywam jak nigdzie indziej…

Książki na plażę

Jak wykorzystać gondole do pakowania

Jakie są wasze doświadczenia w podróżowaniu z niemowlakiem? Dobrze robię ciągnąc dziecko przez pół Polski? Jakieś rady? Co muszę zabrać (oprócz oczywistych rzeczy jak ubranka, czy wózek)?

Pozdrawiam

Madame B

Share:

3 komentarze

 1. My jedziemy do teściów na 2 tygodnie i mamy 4 (!) wielkie torby, w tym dwie z samymi rzeczami Lenki. Plus oczywiście wózek, przewijak, bujaczek...
  Z wyjazdów nad morze z niemowlakiem doświadczenia nie mam, ale na pewno pierwsze, co bym zapakowała, to sterta cienkich czapeczek i krem z filtrem dla dzieci :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Na urlop z dzieckiem trzeba wziac tyle jakby sie na rok jechało ! ;)

  Pozdrawiam i zapraszam do siebie ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. My też jedziemy. Ale dopiero na przełomie sierpnia i września. Również uwielbiam polskie morze i nie zamieniłabym urlopu nad Bałtykiem na żadne wyspy czy inne egzotyczne wczasy

  OdpowiedzUsuń