Ulubione gadżety niemowlaka (0-6 miesięcy).

Hej

Dziś mała lista gadżetów/zabawek, które warto posiadać. Po konsultacjach z koleżankami (mamami) wybrałyśmy kilka pozycji, które ułatwiają nam opiekę, a dzieciom dostarczają rozrywki. Mam nadzieję, że lista pomoże Wam przy wyborze atrakcji dla Waszych pociech, czy prezentów dla nowych członków rodziny.


Jednogłośnie miejsce pierwsze zajął bujaczek. Świetna sprawa, u nas mały potrafi gadać godzinę do zabawek na bujaczku. Machając nogami sam wprowadza zabawkę w ruch. Ponieważ bujak jest bardzo mobilny można go przenosić między pokojami (my braliśmy go nawet na plażę). Maluch może obserwować, co robią rodzice w każdym miejscu w domu.


Pluszowa grzechotka to mój numer dwa. Najlepiej taka, która ma piszczałkę, grzechocze, ma szeleszczące elementy (np. uszka) i jest kolorowa. Dzięki temu, że jest miękka i lekka nasz maluch nie zrobi sobie krzywdy, kiedy macha nią w każdą stronę.


Miejsce trzecie zajęła mata edukacyjna. Jak naszemu dziecku znudzi się leżenie na bujaczku i machanie grzechotką wart spróbować z matą. Na niej również znajdują się zabawki, które zainteresują maluszka. Można położyć go tak, aby machając nogami wprowadzał w ruch maskotki. Niestety nasz syn coraz częściej przekręca się z pleców na brzuch i potem z brzuszka na plecy i ląduje po za matą.


Karuzela do łóżeczka potrafi zarówno uśpić dziecko, jak i zająć je na kilka chwil. Melodyjki i kręcące się zabawki to musi się sprawdzić.


Pluszowa maskotka – pozytywka sprawdzała się najlepiej, kiedy synek jeszcze nie potrafił chwytać zabawek. Kładłam mu do wózka taką maskotę i zasypiał przy delikatnej melodii. Teraz też chętnie ją obserwuje i próbuje się nią bawić, ale ponieważ jest mniej poręczna przegrywa z grzechotkami.

A jakie zabawki Wy polecacie? Co warto kupić dla dziecka między 6, a 12 miesiącem życia?

Pozdrawiam
Madame B

Share:

5 komentarze

 1. Bujaczek też zakupiłam i słyszałam same pozytywy na jego temat! :) Ale szczególnie to, że uspokaja dziecko i można między czasie coś zrobić:)
  Teraz poluję na jakąś fajną mate edukacyjną :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Ta ośmiornica jest przeurocza! :))

  OdpowiedzUsuń
 3. U nas tez wygrywa mata :-)

  OdpowiedzUsuń