Jak urozmaicić kąpiel dziecka?

Hej

Nasz synek robi się coraz większy i niedługo nasza wanienka będzie dla niego za mała. Ponadto Michaś tak pluska wodą, że każda kąpiel kończy się kompletnym myciem podłogi. Dlatego niedługo będziemy zmuszeni pożegnać się z naszą wanienką i kąpać syna w dużej wannie.
Trochę boję się, że będzie to niewygodne dla nas, że M będzie niezadowolony i że kąpiel może nie sprawiać mu już tyle przyjemności. Musimy też poczekać aż syn będzie bez problemu samodzielnie siedział (nie chcę kupować już żadnych leżaczków, wkładów itp.).
Aby ułatwić mu przejście z jednej wanny do drugiej szukam ciekawych rozwiązań do zmienienia naszej brzydkiej i starej wanny w podwodny świat. Na rynku jest mnóstwo zabawek, dekoracji, mat antypoślizgowych do wyboru. Na co się zdecydować i co warto kupić?
Chyba najważniejsze to mata antypoślizgowa. Śliska powierzchnia wanny jest niebezpieczna oraz może zrazić maluszka do kąpieli. Maty często są kolorowe, mają ciekawe kształty. Ja wybieram między tą dostępną w Ikei (15zł/20zł), a matą Canpol babies (25zł).
Zabawki, a tu wybór jest ogromny żółte kaczuszki, fontanny, stateczki, pływające zwierzątka. Ja na pewno zdecydujemy się na kilka opcji. Uważam, że takie zabawki będą długo służyły dziecku i będą zachęcały do zabawy w wodzie. Przydadzą się również latem w dmuchanym basenie.
źródło www.smyk.com/ zabawki Fisher-Price
źródło www.smyk.com/ zabawki Chicco
źródło canpolbabies.com/ ceny orientacyjne z allegro
źródło www.ikea.com
Pojemniki do przechowywania zabawek. Również mają różne kolory i kształty, i bardzo ciekawie wyglądają w łazience. Nie wiem czy się na nie zdecydujemy, bo ceny ich są dość wysokie.
źródło www.smyk.com/ cena 180zł
Poniżej kilka inspiracji znalezionych w sieci.

źródło: apartmenttherapy.com

źródło: allegro.pl
źródło http://app.ikub.al/Femra/1405210066/Article-Vendi-i-tualetit-te-femijeve.aspx
źródło: 4kids.com.pl
Gdzie kąpiecie swoje dzieci? Czy takie zabawki sprawdzają się i u Was?

Pozdrawiam 
Madame BShare:

2 komentarze

  1. Hanka uwielbia się kąpać, chlapie jak szalona, ale my nie mamy wanny niestety i mamy wielki problem, co teraz począć, bo po kąpieli podłoga cała zachlapana...

    OdpowiedzUsuń
  2. Super inspiracje :-)

    OdpowiedzUsuń