Jestem kobietą i dbam o siebie i dziecko - pobierz bon zniżkowy i wygrywaj nagrody!

Cześć!

Każda mama dba o swoje dziecko. Staramy się by dziecko jadło zdrowo, dbamy o odpowiednią dawkę świeżego powietrza, podajemy witaminy. Gdy pociecha jest chora idziemy do lekarza. Badania bilansowe, owszem, gdy dziecko jest małe. A co potem?  I jak często wykonujemy morfologię, czy badanie moczu?

Według danych GUS (za rok 2013) tylko 71% noworodków zostało przebadanych przez lekarzy (a powinno być 100%). Im dzieci starsze tym badań bilansowych wykonuje się mniej i procent ten spada do … 28%! Czyli prawie 70% dzieci nie została przebadana w zakresie zalecanych badań kontrolnych u lekarza!


O tym jakie badania kontrolne wykonywać powinien decydować lekarz. Niestety rzeczywistość jest taka, że lekarze niechętnie zlecają badania, często trzeba samemu się o nie dopominać. Dlatego nawet bez skierowania co dwa-trzy lata należy wykonywać badania ogólne: poziomu glukozy, morfologię i badanie moczu. Sprawdzić, czy młody organizm rozwija się prawidłowo i czy nie ma żadnych niedoborów.
Ze statystyk wynika, że najwięcej badań wykonujemy w pierwszym roku życia dziecka. Potem liczba ta spada o połowę, a powyżej siódmego roku życia o 1/3.

W związku z powyższym chciałam zaprosić Was do akcji: „Jestem kobietą i dbam o siebie i dziecko” organizowaną przez sieć laboratoriów DIAGNOSTYKA. Wchodząc na stronę: http://www.kobieta.diagnostyka.pl możecie zgarnąć bon zniżkowy na pakiet badań z 65% rabatem. Bon można wykorzystać w jednej z ponad 400 placówek w całej Polsce. Dodatkowo dla najbardziej kreatywnych uczestników czekają atrakcyjne nagrody: wakacje marzeń, weekendy w Spa, tablety, czy bankowanie komórek macierzystych.

Według mnie akcja to idealny moment by wykonać badania kontrolne. Wypełniając krótki formularz mamy możliwość wykonania pakietu badań dla dziecka za 99zł. W skład pakietu dla dzieci wchodzi: glukoza, pełna morfologia krwi, badanie ogólne moczu, ASO, CRP, IgE całkowite, Przeciwciała anty-tTG IgA, TSH, Witamina D metabolit 25, Cholesterol całkowity.

Warto wykonać tego typu badania, jeśli:
nasze dziecko często choruje
nie prawidłowo przybieraniem na wadze i wzroście
zauważymy jakieś reakcje alergicznyne
ma tendencją do tycia
źle się odżywia
jesienią i zimą jeśli spada poziom witaminy D, co ma wpływ na odporność i stan kości
zauważymy zakażenia i ugryzienia powakacyjneA kiedy Wy ostatnio wykonywałyście badania sobie i swoim dzieciom?

Pozdrawiam 
Madame B


Share:

3 komentarze

  1. Dziecię mam za małe ;) a sobie badania podstawowe jak i na tarczycę robiłam w sobotę :) widziałam informację o tej akcji

    OdpowiedzUsuń
  2. Nie słyszałam wcześniej o tej akcji, ale racja - trzeba się badać. Szkoda, że w więjszości przypadków za wszystko trzeba płacić, ale może kiedyś służba zdrowia się uzdrowi?

    OdpowiedzUsuń
  3. Fajna akcja, warto badać siebie i dzieci.

    OdpowiedzUsuń