Roczek Michasia.

Cześć!

W sobotę świętowaliśmy pierwsze urodziny Michasia. Była impreza urodzinowa, tort i mnóstwo prezentów. W związku z świętowaniem roczku troszkę mnie tu nie było, ale postaram się to nadrobić. Dziś pora na troszkę spóźnione podsumowanie dwunastu miesięcy.


Największe zmiany widzę w zachowaniu syna. Michaś wiele rozumie z otaczającego go świata, potrafi naśladować ludzi i pokazuje czego chce.

Potrafi robić papa (nawet obcym ludziom, którzy akurat przechodzą obok nas), klaszcze w dłonie, przybija piątkę.

Pokazuje paluszkiem czego chce. Potrafi wskazać na paczkę biszkoptów jeśli ma na nie ochotę, pokazuje co mu podać i gdzie chce iść.

Denerwuje się jeśli nie dostaje tego czego chce. Powoli uczę go cierpliwości i tego, że nie można robić zawsze tego na co ma się ochotę. Niestety wiąże się to ze złością i łzami. Chyba Michaś przechodzi okres buntu.

Mimo, że od ponad 3 miesięcy syn staje przy meblach i spaceruje za rączkę boi się puścić mamy. Nie mam ciśnienia, aby dziecko już teraz chodził, ale moje plecy odmawiają posłuszeństwa, gdy przez pół dnia chodzę zgarbiona z synem. Michaś uwielbia wędrówki z mamą po domu i po dworze, a ja marze o masażu.

Najnowsza umiejętność to schodzenie z łóżka. Teraz troszkę mniej martwię się o syna gdy przebywa na tapczanie.

Niestety Michaś nadal niewiele mówi i nie chce powiedzieć MAMA. Ale na wszystko przyjdzie czas J

Waga: 10kg
Wzrost: 76cm
Pieluszki: 4
Zęby: 6

Michaś ma na sobie:
Koszulka - Name It
Body - Reserved
Legginsy - Zara
Buty - Adidas
Czapka - Monello
W następnym poście spodziewajcie się relacji z imprezy urodzinowej. Pokarzę też jakie dekoracje można wykonać samodzielnie w domu.

Jutro jedziemy na trzy dni do Warszawy (ja z synem zwiedzać, a mąż się szkolić). Michaś dawno tyle czasu nie spędził w samochodzie, ciekawe jak mu spodoba się taka podróż. Od rana będziemy sami z synem spacerować po Warszawie, może polecicie gdzie warto w centrum wybrać się z dzieckiem?

Pozdrawiam
Madame B

Share:

20 komentarze

 1. Ja polecam Łazienki Królewskie, zoo. Myślę, że w takim miejscu w tygodniu nie będzie ogromnych tłumów więc maluch będzie mógł się przespac ;-)

  OdpowiedzUsuń
 2. no to czekamy z niecierpliwością na post urodzinowy ;-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Wszystkiego najlepszego dla solenizanta :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Piękny Michaś! :) Wszystkiego najlepszego dla niego! :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Sto lat!

  Co do Warszawy polecam Pałac w Wilanowie.

  OdpowiedzUsuń
 6. Wszystkiego najlepszego małemu jubilatowi. Tak na marginesie, moja dziecko ma trzy i pół roku i dalej jest na etapie złoszczenia, gdy nie dostaje tego, czego chce :P ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Wszystkiego najlepszego i STO LAT Michasiu ! :)

  OdpowiedzUsuń
 8. U nas roczek za niecały miesiąc:) I wciąż nie mówi MAMA:) Nie chodzi też samodzielnie a jedynie przy meblach, też już od dwóch miesięcy. Bunt chyba wpisany w ten okres, bo nauczył się, że może pokazać, że coś chce. A nie zawsze może:) Wszystkiego naj naj naj dla Michasia:) Pozdrawiamy Was:)

  OdpowiedzUsuń
 9. Wszystkiego co najlepsze! :)

  OdpowiedzUsuń
 10. ależ On cudowny w tych szarościach. Buziaki dla modela!

  OdpowiedzUsuń