Basenowy niezbędnik. Czyli co zabrać dla dziecka na basen?


Razem z Michasiem uwielbiamy chlapać się w wodzie. Bardzo często chodzimy razem na basen, a jeśli pogoda dopisuje odwiedzamy pobliskie kąpieliska lub chłodziliśmy się w basenie na działce.

Jednak wyprawa z dzieckiem na basen to nie lada wyzwanie. Należy znaleźć basen z odpowiednią temperaturą wody oraz udogodnieniami takimi jak przewijak, czy fotelik. Ale to i tak początek góry lodowej, następny trudny krok to spakować naszą pociechę. Co zabrać i jak się zapakować, by wizyta na basenie była przyjemnością?

Po pierwsze ręcznik, co jest rzeczą oczywistą, warto również zabrać szlafrok. Gdy wychodzimy z wody i idziemy do szatni okrywam syna właśnie takim szlafroczkiem. Niestety czasami temperatura na basenie nie jest wysoka i po wyjściu z wody dziecku może być zimno.

Płyn do mycia ciała taki, jaki używacie na co dzień tylko w mniejszej buteleczce. Bardzo ważne by dziecko dokładnie umyć z chloru i wody basenowej.

Pieluszki do wody, tego podpunktu chyba nie trzeba tłumaczyć. Oraz czysta pielucha do przebrania po basenie… to chyba też jasne : )

Kubeczek do przelewania wody to naprawdę fajna atrakcja dla dziecka. Wlewanie, wylewnie, przelewanie i tyle radości. Nie musi być to specjalna zabawka, wystarczy mały plastikowy pojemniczek, czy foremka.

Przekąska to nasze must have. Po każdej wizycie na basenie Michaś ma ogromny apetyt. Już w szatni słyszę AMM AMM, nie da się wyjść z basenu bez zjedzenia chodź małej przekąski.

Wodę do picia zabieramy wszędzie ze sobą. Mój syn często próbuje pić wodę z basenu, dlatego zawsze muszę mieć butelkę pod ręką.

Dmuchane zabawki, czy rękawki to fajne urozmaicenie. My wybieramy dmuchane koło z siedziskiem.

Patyczki do uszu na wypadek, gdy woda dostała się do uszów naszej pociechy.

Czapeczka, grubość uzależniona od temperatury na zewnątrz. Po kąpieli warto założyć dziecku, chociaż cienką czapeczkę na uszy. No chyba, że na dworze 30 stopni.

Buciki, które mogą się zamoczyć (np. typu crocs). Na ziemi na basenie wszędzie jest mokro, więc warto wybrać takie, które się nie przemoczą. Ponadto, gdy idziemy do większego parku wodnego ważne by dziecko nie chodziło między basenami na bosaka.

Bez chusteczek nawilżanych nie wychodzimy z domu, więc i na basenie nie mogło ich zabraknąć. Wycieram Michasiowi buzie po przekąsce, lub gdy po drodze do auta zdąży pogrzebać w ziemi.

Reklamówka lub dwie do zawinięcia wszystkich mokrych rzeczy. Mokry ręcznik, szlafroczek, mój kostium wszystko ląduje w foliówce, a dopiero potem w torbie.

Zapasowe ubranko. Przy dziecku jest takie zamieszanie, że nie trudno upuścić którąś część garderoby na mokrą podłogę dlatego zawsze warto mieć zapas.


A Wy lubicie chodzić na basen z dziećmi? A może macie jakieś ciekawe patenty pakowania się na kąpielisko?

Pozdrawiam
Madame B

Share:

3 komentarze

 1. Bardzo Nam się przyda ten niezbędnik, bo pierwsza wizyta na basenie jeszcze przed Nami :)))

  OdpowiedzUsuń
 2. Hello I'am Chris !
  I suggest you to publicize your blog by registering on the "directory international blogspot"
  The "directory" is 25 million visits, 194 Country in the World! and more than 20,000 blogs. Come join us, registration is free, we only ask that you follow our blog
  You Have A Wonderful Blog Which I Consider To Be Registered In International Blog Dictionary. You Will Represent Your Country
  Please Visit The Following Link And Comment Your Blog Name
  Blog Url
  Location Of Your Country Operating In Comment Session Which Will Be Added In Your Country List
  On the right side, in the "green list", you will find all the countries and if you click them, you will find the names of blogs from that Country.
  Imperative to follow our blog to validate your registration.Thank you for your understanding
  http://world-directory-sweetmelody.blogspot.com/
  Happy Blogging
  ****************
  i followed your blog, please follow back
  Best Regards
  Chris
  ++++++

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo fajna lista! Wybieram sie z dzieckiem na basen wiec warto to wiedzieć :)

  OdpowiedzUsuń