Łódzkie polecam, czyli miejsca warte odwiedzenia przyjazne dzieciom.

Nie wiem, czy wiecie, ale mieszkam w Łodzi. Dużo osób narzeka na to miasto i raczej nie cieszy się dobrą opinią. Ja jednak lubię tu mieszkać i jest kilka miejsc, do których lubię wracać. Dziś przedstawię Wam moje TOP 5. To zupełny misz masz, od sklepów, fryzjera po park. A wszystkie miejsca są oczywiście przyjazne dziecku.
Park na zdrowiu to największy park w Łodzi.  Pełen jest pięknych alejek do spacerowania, zbiorników wodnych pełnych kaczek, urokliwych mostków, placów zabaw, barów gdzie można zjeść kiełbaskę z grilla, zapiekankę, lody, wypić piwo lub kawę. W jego skład oprócz parku wchodzi ogród botaniczny (podobno największy w kraju), ogród zoologiczny, lunapark oraz tereny sportowe (m.in. kąpielisko Fala).Aquapark Fala to moje ulubione miejsce do spędzania czasu z synem. Michaś uwielbia wodę, a ten basen jest wprost stworzony dla dzieci. Zaczynają od takich udogodnień jak osobne szatnie dla rodziców z dziećmi (osobny pokój wyposażony w zlew, wanienkę, przewijak, fotelik do karmienia i małe krzesełko), fotelik pod prysznicami (żeby rodzice mogli się spokojnie wykąpać), przewijaki we wspólnych szatniach kończąc na niekończących się atrakcjach dla dzieci. Na terenie basenu znajduje się brodzik z zabawkami dla najmłodszych oraz kilka brodzików dla ciut starszych dzieci. Mamy do dyspozycji wiele zjeżdżalni wodnych o bardzo zróżnicowanej wysokości, basen z falą, basen z dziką rzeką, wielki statek, na którym można się bawić, wodny plac zabaw z ośmiornicą, armatki tryskające wodą oraz wiele wiele więcej…


Fryzjerek w porcie łódź to salon fryzjerski dla najmłodszych. Na dzieci zamiast foteli fryzjerskich czekają trzy piękne samochodziki, ciekawe bajki, zabawki oraz zespół doświadczonych, profesjonalnych fryzjerów dziecięcych. Salon nastawiony jest na komfort i dobre samopoczucie maluchów… a Michaś uwielbia dbać tam o swoją fryzurę.

Jeśli mowa o Porcie Łódź to nie można zapomnieć Ikei. Oprócz sklepu możemy tam smacznie zjeść za nie wielkie pieniądze, a miejsce jest mega przyjazne dzieciom. Uwielbiam spotykać się tam na kawie i cieście, ponieważ Ikea oferuje wiele atrakcji dla dzieci. Michaś może pobawić się w małej kuchni, do dyspozycji dzieci są praktycznie wszystkie zabawki dostępne w Ikei, basen z piłkami, kącik do rysowania, czy oglądania bajek. Michaś wybawiony, mama zrelaksowana... Czego chcieć więcej?


Uroczysko Lublinek jest mało znanym miejscem w Łodzi, ale naprawdę wartym uwagi. Jest to drugi, co do wielkości las komunalny w tym mieście. Obejmuje obszar niezwykle zróżnicowany pod względem wilgotności i jakości siedlisk leśnych (suche lasy brzozowe i sosnowe jak i mokradła, a nawet bagna). Wewnątrz kompleksu znajdują się również łąki oraz staw Bielice, a wszystko przecinają ścieszki dla pieszych i rowerzystów. Do odpoczynku zachęcają liczne miejsca piknikowe ze stołami i ławkami. Idealne miejsce na spacer, rowerową wycieczkę, czy rodzinny piknik.

Jakie miejsca Wy polecacie w Łodzi? A co warto zobaczyć w innych miastach?

Pozdrawiam
Madame Blania

Share:

4 komentarze

 1. Ja dodałabym Zoo, Ogród Botaniczny, Ikee w Porcie ;), ale my lubimy też po prostu jeździć po Łodzi rowerami (tyle ścieżek!:)) i spacerować po Piotrkowskiej. To są miejsca w których spędzamy popołudnia i weekendy w zależności od pogody. Łódź ma naprawdę wiele do zaoferowania i jest bardzo zielona :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ikea w Porcie jest wymieniona, a zoo i ogród podciągnęłam pod park na Zdrowiu więc zdecydowanie się zgadzamy:) Piotrkowska lubię, ale nie lubię korków żeby tam dojechać i zaparkować :P

   Usuń
 2. Skoro jest lublinek to można by się pokusić o młynek, jest tam fajny duży plan zabaw dla dzieci. My ostatnio często odwiedzamy park Poniatowskiego ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Fajne miejsca macie w tej łodzi, a ikea wszedzie jest super!

  OdpowiedzUsuń