Współczesna kobieta

Po wielu latach umniejszania roli kobiety i traktowania jej jedynie, jako córki swojego ojca i żony swojego męża wreszcie mamy coś do powiedzenia. I według mnie to właśnie możliwość samodzielnego kierowania własnym życiem określa współczesną kobietę.


Współczesna kobieta sama może zdecydować, czy chcę robić karierę, czy może woli zajmować się domem. Może spełniać swoje marzenia i sama kierować własnym życiem. Bez wstydu i poczucia winy poświęcać czas swoim pasjom. Rola kobiety nie kończy się na byciu matką i żoną. Każda z nas może:

·         Być seksowną będąc jednocześnie matką
·         Zostawić dzieci z mężem i iść z koleżankami na drinka
·         Naprawić coś w domu
·         Poczytać książkę, gdy mąż gotuje obiad
·         Podrzucić dzieci dziadkom i jechać do fryzjera
·         Zrelaksować się w wannie zamiast prasować górę ubrań
·         Rozwijać się zawodowo
·         Mieć pasję
·         Ugotować dwudaniowy obiad z deserem, albo zamówić pizze
·         Kupić sobie nową sukienkę
·         I dziesiątą parę butów
·         Robić karierę
·         Myć podłogę 3 razy dziennie
·         Nie zakładać dziecku czapki na spacer

Każda z Nas może robić to, co sprawia, że jest szczęśliwa. Nie zwracając uwagi na głupie komentarze i krytykę. Bo wreszcie mamy świadomość tego, że to nasze życie i nikt inny go za nas nie przeżyje. Ani wścibska sąsiadka, uparta teściowa, czy anonimowy doradca w internecie…

Post powstał w ramach wyzwania blogowego – Tydzień Save the Magic Moments i przedstawia moją wizję współczesnej kobiety.Pozdrawiam
Madame B

Share:

24 komentarze

 1. Zgadzam się :) najbardziej przemawia do mnie punkt podrzucić dzieci do dziadków i jechać do fryzjera i zostawić dzieci z mężem i iść na drinka ze znajomymi ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Piękne podejście do tematu. Co do podrzucania dzieci dziadkom to... tylko w Polsce mamy tak kochanych dziadków i babcie, którzy przygarną wnuka na wieczór, rezygnując ze swoich planów :) Ale reszta współczesnych kobiet radzi sobie z tym jakoś. Np.poprzez nianie :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bo niestety w Polsce zarabiamy za mało, żeby zapłacić niani i jeszcze mieć na fryzjera :)
   Ale fakt dobrze, że mamy takich dziadków!

   Usuń
 3. No to się nazywa pozytywne podejście do życia :) Z twojego wpisu aż bije siłą i kobiecością! Brawo :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuje! Według mnie współczesna kobieta właśnie jest silna.

   Usuń
 4. Podoba mi się! Szczególnie z tą czapką i czytaniem, podczas, gdy mąż gotuje. To drugie już uskuteczniam, wyjść bez czapki jeszcze się nie odważyłam, ale wszystko przede mną! ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Może teraz już za zimno, ale wczesną wiosną polecam zaszaleć :) Mina sąsiadek bezcenna :) A puki co intensywnie uskuteczniaj obiady u męża!

   Usuń
 5. Mnie też się bardzo podoba! Jednoczśnie mamy też prawo wybrać rolę Matki - Polki, jeśli nas to rajcuje, nie? Mnie czasem trudno wyłaczyć tą matkę w sobie i żonę w sobie, bo jednak bardziej dbam o innych niż o swoje potrzeby. Ale uznaję to za wybór. do którego mam pełne prawo, niż za jakieś mega olaboga poświecenie. Kobieta współczesna ma wybór, czyż nie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie, współczesna kobieta ma wybór! Każda z nas może wybrać jaką rolę chce dla siebie wybrać.

   Usuń
 6. Ostatni punkt z listy najlepszy, uwielbiam te uwagi, że mojemu dziecku w głowę zimno. Wszyscy wiedzą o tym lepiej niż ja i on ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. A Ty miałaś na myśli mnie z tym myciem podłogi? :D
  Podobają mi się te punkty - są różnorodne i każda z nas ma wybór.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Żeby mnie się chciało tak myć te podłogi :) Punkty są różnorodne, bo każda z nas jest inna i coś innego nas uszczęśliwia. Jak wcześniej pisała Kasia, współczesna kobieta ma wybór i w tym Nasza siła!

   Usuń
 8. Świetny tekst! Bo współczesne kobiety mają wybór i o to chodzi. Same możemy decydować co chcemy robić i co sprawia, że jesteśmy szczęśliwe!

  OdpowiedzUsuń
 9. Ja myślę, że jeszcze tylko długa droga przed nami kobietami, żeby się wzajemnie już nie krytykować, nie negować, nie podważać własnych wyborów. Często jest tak, że my matki naskakujemy na siebie wzajemnie i coś sobie zarzucamy. ale ja bardzo mocno wspieram solidarność jajników i uważam, że musimy się wspierać i zacząć szanować. Na Polsce ciąży jeszcze piętno patriarchatu, ale o dziwo choć faceci już mu ustępują i cieszą się, że kobiety tak prą do przodu, to znowu my nawzajem ciągle do siebie z zębami: jak jesteś pracującą matką- źle, jak nie pracujesz- jeszcze gorzej i tak w kółko. Oczywiście, są wyjątki, takie jak my na przykład :D, ale dużo kobiet wciąż kocha krytykować inne za ich życiowe wybory, umniejsza ich role itd. itp. Zacznijmy się wspierać, takie fajne z nas babki :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Musimy dawać dobry przykład i dalej się tak wspierać!
   Ale fakt kobiety niestety nawzajem podcinają sobie skrzydła :/

   Usuń
 10. A teraz powinniśmy zrobić sobie porządny rachunek sumienia i zrealizować te punkty, których jeszcze nie mieliśmy okazji! Do dzieła! ;)

  OdpowiedzUsuń
 11. Co za stanowczy wpis! Oby tak wszystko dało się zrealizować...

  OdpowiedzUsuń
 12. Dokładnie, dużą zaletą jest to, że współczesna kobieta może sama decydować o sobie. Kiedyś nie było to takie łatwe, a czasem nawet niemożliwe.

  OdpowiedzUsuń
 13. Cudowny motywujący wpis!

  OdpowiedzUsuń