Powrót do dzieciństwa, czyli z wizytą w Muzeum Animacji Se-Ma-For.

Pamiętacie Misia Uszatka, Pingwina Pik Pok, Misia Colargola, albo Zaczarowany Ołówek? Kto z nas nie wspomina ich z uśmiechem na twarzy?

muzeum semafor

Ostatnio odwiedziliśmy Muzeum Animacji Se-Ma-For w Łodzi. Zwiedziliśmy muzeum oraz braliśmy udział w warsztatach dla maluchów. I wiecie co? Cudownie było znów poczuć się dzieckiem, dowiedzieć się jak powstają bajki i jeszcze móc pokazać to wszystko synkowi.

Historia Studia Filmowego Semafor sięga 1999 roku, a bajki powstają tu do dnia dzisiejszego. To wspaniałe miejsce gdzie powstają opowiadania bez przemocy i z morałem. Ostatnim hitem są przygody Parauszka i Przyjaciół, znacie?

miś uszatek

W muzeum możemy poznać tajniki powstawania bajek, w jaki sposób powstają lalki i jak są wprawiane w ruch. Wielki Miś Uszatek to atrakcja dla najmłodszych, a na tych starszych czeka scena z bajki w prawdziwych rozmiarach (i jest malutka : )). Podczas zwiedzania możemy nakręcić własny film ze sobą w roli głównej oraz obejrzeć krótkometrażowy film w kameralnym kinie Se-ma-for. Muzeum to świetna atrakcja dla dorosłych i tych młodszych, niestety Michaś jest jeszcze trochę za mały i zwiedzał muzeum na swój sposób : )

Kolejnym etapem wycieczki były Muzyczne Hopsasanki z Bergamutką, czyli warsztaty dla najmłodszych. Zabawa z rytmem, podskoki, tańce i gra na instrumentach. Zabawy ruchowe z użyciem rekwizytów z różnych materiałów zapewniając wiele sensorycznych doznań. Ponadto to świetna okazja do spędzenia czasu z innymi dziećmi i ich rodzicami. Michaś był zachwycony i ciężko było go nakłonić do powrotu do domu.

semafor

Muzeum Se-ma-for to idealne miejsce dla całej rodziny i każdy znajdzie tu coś dla siebie. Myślę, że to obowiązkowe miejsce na mapie Łodzi, takie must have do odwiedzenia.

Znacie muzeum Se-ma-for? A może polecacie inne ciekawe miejsce, w które warto wybrać się całą rodziną?

Pozdrawiam
Madame Blania

Share:

5 komentarze

 1. Byłam na Dni Dziecka organizowanym przez moją firmę jak Lulcia była w podobnym wieku jak Twój synek i z naszej strony nie było zainteresowania, a miejsc w Łodzi jest dużo i ciekawych jak np. Skansen Architektury Drewnianej

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ale dla rodziców dużo ciekawostek :) no i warsztaty dla maluchów super!

   Usuń
 2. Fajne miejsce. Musimy se koniecznie tam wybrać ;-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja wspominam ich z uśmiechem na twarzy.
  A wiesz, że Uszatek zrobił niezłą karierę w Japonii?
  >> https://youtu.be/NPjHEEXdLnU

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oj to bardzo ciekawe :) fajnie że Polskie rzeczy są znane rownież za granica :)

   Usuń