Jakie książeczki dla dzieci wybrać? Polecamy Wydawnictwo Babaryba

Dość długo żyliśmy w niezgodzie z książkami. Wszystkie nasze książeczki były jedzone, a próba przeczytania choć jednej strony kończyła się awanturą.

Na szczęście szybko przeszliśmy od nienawiści do miłości. Aktualnie oglądanie obrazków i czytanie bajek to ulubione zajęcie Michasia. Baaa... on nawet zasypia przytulony do książki...

Dlatego intensywnie powiększamy nasz księgozbiór. Poszukując ciekawych i oryginalnych pozycji które zainteresują syna ucząc nowych rzeczy. W ten sposób trafiliśmy na wydawnictwo Babaryba. Tak wielu kreatywnych książek które podbijają świat nie znajdziecie nigdzie indziej.

Jakie książki dla dzieci

Jakie książki polecacie dla dzieci

książki dla niemowlątKsiążki Babaryba
Naciśnij Mnie - Herve Tullet
O tej książce pewnie słyszała większość z Was. I nic w tym dziwnego, bo książka naprawdę robi wrażenie. Niesamowicie kreatywna, a przy tym bardzo prosta rozbudza dziecięcą wyobraźnię. Można na nią dmuchać, wciskać i potrząsać...

Kliknij Mnie - Salina Yoon
Baw się książką jak tabletem, bez użycia prądu i zasilania. Klikając, obracając, czy dmuchając pomagamy Blibkowi wygrać grę. Wspaniała zabawa dla całej rodziny. To zdecydowanie ulubiona pozycja syna, który nie rozstaje się z Blipkiem.

Książka dla dzieci

Książka dla najmłodszych

Książeczki dla dzieci

Najlepsze książki dla dzieci

Książki dla najmłodszych

Naciśnij mnie Herve Tullet

Mały żółty i mały niebieski - Leo Lionniego
Zachęca do myślenia abstrakcyjnego, pobudza dziecięcą wyobraźnie oraz uczy czym jest rodzina i przyjaciele. Prosta książka z genialną treścią.

Mieszkamy w książce - Mo Willems
To pierwsza część serii opowiadań o śwince Malince i słoniu Leonie. Główni bohaterowie odkrywają, że mieszkają w książce, którą właśnie ktoś czyta...

Klapu Klap - Magdalena Matoso
To idealna książka dla dziecka które uczą się naśladować dzwięki. "Cmok", "bam", czy radosne "ha" zainteresuje nawet najmłodsze dzieci, liczby na każdej stronie nauczą troszkę starszych liczyć do 15. Klapu klap to bardzo pomysłowa książka, w której sami możemy wprawić w ruch ilustracje.

Malinka i LeonRecenzja książeczek dla dzieci

Zęboszczotki - Pittau & Gervais
Zaczarowany i zwariowany świat szczotek do zębów zachęci do mycia ząbków każdego malucha. Książka pokazuje, że nie potrzeba wielu słów, by wyrazić tak wiele :)

Gałgankowy Skarb - Zbigniew Lengren
Gałgankowy skarb to historia zagubionej lalki, której szuka cała rodzina. O sukcesie książki świadczy fakt, że została wznowiona po 30-stu latach...

Liczę do 100 - Magali Bardos
W zwariowaną podróż liczb zabierają nas sympatyczne misie. Bezbolesna lekcja matematyki połączona ze świetną zabawą nadaje się nawet dla najmłodszych. A o co chodzi z tym liczeniem... najpierw mamy 1 las, potem 2 góry, 3 misie na szczycie, 4 łapy misia w górze... Taką historię może potem wymyślać samo dziecko jednocześnie ucząc się matematyki.

Pupy Ogonki i Kuperki - Mikołaj Golachowski & Mroux
Świetne historie opowiadające o pupach zwierząt. Pełno ciekawostek, faktów i tajemnic która zaciekawią nie tylko dziecko. Sama chętnie zaglądam do książki by poznać tajemnice ukryte w pupach zwierząt :)

Najlepsze książki dla dzieci

Najlepsze książeczki dla dzieci

Wszystkie książki motywują do zabawy i interakcji. Dzieci chcą skakać, liczyć, wciskać i potrząsać. Rewelacyjna szata graficzna, proste rysunki i niezwykły dobór kolorów zainteresuje każdego malucha. Nie są to raczej książki do poduszki ponieważ zachęcają do interakcji i zabawy. Prosta forma z ciekawym przekazem najlepiej podsumowują pozycje oferowane przez Wydawnictwo Babaryba. 

A Wy znacie książeczki tego wydawnictwa? Jakie pozycje polecacie?

Pozdrawiam
Madame Blania

Share:

4 komentarze

 1. Lubię te wydawnictwo i mamy z nich póki co dwie ksiazeczki Tulleta "juz jade" i "super tata". Jednak moim ulubionym wydawnictwem sa Dwie Siostry

  OdpowiedzUsuń
 2. Książeczki są genialne - a doskonale wiemy, co mówimy :) Oli często zmienia swoich ulubieńców. Tydzień chodzi z jedną książką, potem drugą... biblioteczka zatem jest ciągle żywa ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Mamy ten sam zestaw książek i przyznam szczerze, że byłam pod ogromnym wrażeniem tego, jak Kuba bardzo je polubił

  OdpowiedzUsuń
 4. Jaś jeszcze przez jakieś 5 tygodni powinien być w moim brzuchu, ale już oswajam go z literaturą - posiada niemałą biblioteczkę! Niestety nie mamy jeszcze żadnej książeczki z wydawnictwa Babaryba, ale mam nadzieję, że to tylko kwestia czasu. :)

  OdpowiedzUsuń