Jak prawidłowo zakładać hybrydę? Manicure hybrydowy krok po kroku. Zniżka do sklepu Effective Nails.

Ostatni post z recenzją produktów marki Effective Nails <tutaj> spotkał się ze sporym zainteresowaniem. Prosiłyście mnie również o instrukcję jak prawidłowo wykonać manicure hybrydowy w domu. 

Hybryda to coś po między żelem, a tradycyjnym lakierem (jej skład charakteryzuje się przewagą lakieru w składzie, a właściwości i konsystencja żelu sprawiają ze produkt jest trwały i zarazem łatwy do usunięcia). Jest to metoda dzięki której otrzymujemy dużą trwałość lakieru na paznokciach, wzmocnienie płytki i intensywny połysk. Jednocześnie paznokcie wyglądają naturalnie, nie budujemy grubszych warstw jak w przypadku żelu.

hybryda krok po kroku


jak prawidłowo zakładać hybrydę


Czego potrzebujemy?

 • lampy UV/LED - moja ma naprawdę wiele lat i jest to inwestycja na długi czas 
 • blok polerski do zmatowienia płytki
 • pilniczek
 • odtłuszczacz/cleaner <tutaj> i <tutaj>
 • baza <tutaj>
 • wybrany kolor lakieru hybrydowego
 • top <tutaj>
 • waciki bezpyłowe
 • aceton <tutaj>

Jak wykonać hybrydę krok po kroku?
 1. Zaczynamy od pozbycia się skórek, delikatnego zmatowienia płytki paznokcia pilnikiem lub blokiem o gradacji 240, spiłowania paznokci oraz nadaniu odpowiedniego kształtu. Delikatne zmatowienie płytki paznokci zwiększa trwałość naszego manicure ponieważ oczyszczamy naszą płytkę z zanieczyszczeń.
 2. Odtłuszczamy płytkę paznokcia za pomocą cleanera lub płynu odtłuszczającego.
 3. Nakładamy cienką warstwę bazy, tak by dokładnie pokryć płytkę paznokcia. Pamiętajmy również o zabezpieczeniu brzegu paznokci zapobiegając tym ściąganie się hybrydy.
 4. Wkładamy rękę do lampy w celu utwardzenia lakieru. Lampa UV utwardza lakier w 120 sekund, lampa LED 30 sek.
 5. Następnie malujemy paznokcie wybranym przez nas kolorem. Nakładamy cienką warstwę i ponownie utwardzamy pod lampą.
 6. Malujemy paznokcie drugi raz i ponownie utwardzamy.
 7. Aby paznokcie były lśniące i służyły nam jak najdłużej nakładamy Top i utwardzamy pod lampą.
 8. Ostatnim krokiem jest przetarcie każdego paznokcia cleanerem, aby pozbyć się tłustej/lepkiej warstwy.
 9. Na koniec możemy nałożyć oliwkę na paznokcie i skórki.

Usuwanie lakieru hybrydowego

Pozbycie się lakieru hybrydowego jest naprawdę proste i nie jest to szkodliwe dla naszych paznokci. Wystarczy nasączyć wacik acetonem i przyłożyć go do paznokcia. Tak przygotowany kompres owijamy folią aluminiową. Czekamy ok. 5 min. Ściągamy kompres i ewentualne pozostałości po lakierze usuwamy drewnianym patyczkiem. Nakładamy oliwkę w celu odżywienia paznokci.

Lakier hybrydowy to świetna alternatywa dla tradycyjnego lakieru. To znakomite rozwiązanie dla osób u których tradycyjny lakier nie utrzymuje się długo oraz dla kobiet które nie mają czasu na częste malowanie paznokci. Koszt takiego zestawu zwraca się bardzo szybko. Tradycyjne dobre lakiery też kosztują nie mało i trzeba je zakładać znacznie częściej.
Jeśli nie jesteście przekonane, czy podołacie temu zadaniu warto wybrać się na hybrydę do kosmetyczki i z bliska przyjrzeć się całej aplikacji


lakiery hybrydowe effective nails

hybryda effective nails

Jeśli chcecie rozpocząć swoją przygodę z hybrydą mam dla Was kod rabatowy na produkty marki Effective Nails. W sklepie <tutaj> na hasło: 864BLOG01 macie 5% na wszystkie produkty potrzebne do manicure hybrydowego. Kod ważny jest do końca marca.

Lubicie hybrydę, czy wolicie "tradycyjne" lakiery?

Pozdrawiam
Madame Blania

Tags:

Share:

0 komentarze