Jak nauczyć dziecko pić ze szklanki? Kubek treningowy - Reflo Smart Cup

Przychodzi taki moment kiedy powinniśmy pożegnać się z butelką. Nauka picia ze szklanki może nie być taka prosta. Dzieci przyzwyczajają się do butelki oraz (tak jak mój syn) uwielbiają wszędzie rozlewać wodę. Dlatego z różnych powodów nauka picia może okazać się kłopotliwa.
Michaś chętnie pije z "dorosłych" kubków i nie było by problemu gdyby nie jego zachłanność i 100 pomysłów na sekundę. Nie raz celowo wylewał na siebie picie... dlatego wypróbowaliśmy już wiele rozwiązań.
I tu pojawia się kolejny hit wypatrzony na targach Kids Time. A mowa o kubku treningowym Reflo Smart Cup. Idealny dla maluchów które pragnąć pić z "prawdziwego" kubeczka.


Główne cechy kubeczka Reflo Smart Cup:
  • Pojemność kubka z włożoną wkładką Reflo ok. 170 ml.
  • Pojemność kubka bez wkładki Reflo (jak zwykły kubek) ok. 280 ml.
  • Dostępne 4 kolory: różowy, zielony, niebieski, przezroczysty.
  • Kolor wkładki Reflo: przezroczysty.
  • Wszystkie komponenty bez BPA.
  • Wszystkie komponenty bez ftalanów.
  • Wszystkie komponenty mogą być bezpiecznie myte w zmywarce.

Rekomendowany dla:
  • Każdego dziecka - do nauki picia (jeśli już potrafi trzymać przedmioty, jeśli chcemy zastąpić kubek niekapek kubkiem Reflo Smart Cup)
  • Każdego dorosłego - praktyczne rozwiązanie w wielu sytuacjach, także podczas przemieszczania się z miejsca na miejsce
  • Leżących pacjentów lub osób starszych - pomaga w piciu w pozycji leżącej lub półleżącej


Nasza opinia:

Kubek Reflo Smart Cup to inteligentna i bezpieczna alternatywa dla kubków niekapków. To świetny sposób na przejście od picia z butelki do picia ze zwykłego kubeczka. Jest neutralny dla zgryzu dziecka, polecany przez logopedów i ortodontów.
Kubek wzbudził duże zainteresowanie syna i Michaś chętnie z niego pije. Dzięki wkładce nauka picia jest znacznie łatwiejsza. Kubek Reflo pozwala na prawidłową naukę picia bez nadmiernego zalania ubrania dziecka. Płyn płynie, ale w sposób kontrolowany. Dzięki Reflo Smart Cup dziecko może pić jak ze zwykłego kubka – tak jak mama i tata:)
Oczywiście kubek nie chroni przed całkowitym wylaniem płynu. Jedynie dozuje ilość płynu, natomiast po przewróceniu kubka woda z łatwością się wyleje.
Kubek ma prosty design, łatwo się go czyści.
Myślę, że Reflo Smart Cup sprawdzi się równie dobrze podczas wakacji. Przebywając na dworze nie ma obawy, że do kubka wpadnie jakiś robaczek.
Podsumowując zakup jak najbardziej udany jednak jest to kubek typowo do domu lub ogrodu (nie w podróży). Polecam maluchom które lubią naśladować rodziców.

Słyszałyście wcześniej o takim kubku? Z czego piją Wasze dzieci?

Pozdrawiam
Madame BlaniaShare:

0 komentarze