Jak ułatwić dziecku zasypianie? Nasz wieczorny niezbędnik.

Sen to u nas bardzo drażliwy temat. Michaś nie lubi spać i nawet gdy jest mocno zmęczony ciężko zagonić go do łóżka. Próbowaliśmy już wielu metod i sposobów raczej z miernym skutkiem. W dzień usypianie trwa ponad godzinę (czasami dochodzi do trzech) w nocy idzie spać o nieprzyzwoitych godzinach.
Jest jednak kilka rzeczy które ułatwiają nam moment usypiania. Michaś szczególnie upodobał sobie dwie rzeczy: książeczkę i lampkę przytulankę. Wieczory są teraz znacznie przyjemniejsze... chociaż nadal nie jest różowo :)Książeczka Zaśnij Ze Mną Bourgeau & Ramadier

Zadaniem dziecka jest położenie książeczki spać. Michaś musi przypilnować, żeby książeczka umyła zęby, zrobiła siusiu... musi przykryć ją kocykiem i dać słodkiego całusa na dobranoc. Zaśnij Ze Mną pomaga utrwalać wieczorne rytuały i wycisza dziecko. Bardzo ciężko odciągnąć syna od zabawek... ta książeczka to potrafi.
Jak przystało na wydawnictwo Babaryba fajnie wydana pozycja, która wciąga nie tylko dzieci, ale i dorosłych. Książkę możecie kupić <tutaj>.Owieczka - Lampka Cloud b

Przytulanka - lampka to genialne połączenie. Wyświetla konstelacje gwiazd i księżyc na suficie lub ścianie. Wycisza, zwalcza strach przed ciemnością (sama wyłącza się po 45 minutach). Wyświetla gwiazdki w trzech kolorach. Michaś uwielbia "liczyć" gwiazdki, pokazuje księżyc... to zdecydowanie bardzo wyciszająca zabawa do której można się przytulić. Owieczka dostępna <tutaj>.A co pomaga w usypianiu Waszych dzieci?

Pozdrawiam
Madame BlaniaShare:

0 komentarze