Skinny fat - co to znaczy?

Ludzie często się dziwią dlaczego chude osoby uczęszczają na siłownie. Wiele szczupłych kobiet uważa, że nie potrzebują ćwiczeń, bo przecież są chude. Niestety aktywność fizyczna nadal wiązana jest tylko z chęcią utraty zbędnych kilogramów, a nie zdrowym stylem życia. Niestety pozornie szczupła sylwetka nie zawsze musi  wyglądać dobrze w kostiumie, czy bieliźnie. Często kobiety o prawidłowej wadze posiadają cellulit, a ciału brak jędrności. Dlatego stwierdzenie "nie muszę ćwiczyć, bo jestem szczupła" często ma niewiele wspólnego z prawdą.


Czym jest sylwetka typu szczupły grubas?
Skinny fat to osoby które na pierwszy rzut oka wyglądają dobrze. Zawsze mogły jeść co chciały i nie wpływało to niekorzystnie na ich figurę. Nigdy też nie musiały dbać o aktywność fizyczną. Niestety wraz z wiekiem taki tryb życia zacznie przynosić negatywne skutki. Jeśli dodamy do tego ciążę, zmiany hormonalne, czy zwolniony metabolizm nasze ciało bardzo szybko się zmieni.
Zazwyczaj takie osoby wyglądają bardzo dobrze w ubraniu, a ich figura wygląda wzorowo. Niestety po wskoczeniu w bikini widać zaniedbane ciało bez zarysowanych mięśni, cellulit, zwiotczała skóra. Tłuszczyk u takich osób odkłada się w jednym miejscu, na pupie, biodrach lub najczęściej na boczkach i brzuchu.
Modelka Karolina Kurkova, znana z pokazów Victoria Secret
Tara Reid ubrana prezentuje się nieźle
Bez ubrania jest "troszkę" gorzej

Jak dbać o sylwetkę skinny fat?
Tu podstawą będzie odpowiednia (zdrowa) dieta oraz aktywność fizyczna. Nie chodzi o to by nic nie jeść i katować się dietą. Skoro takie osoby mają niezłą przemianę materii chodzi głownie nie o ilość, tylko o jakość spożywanych posiłków. Równie ważne jest odpowiednie nawodnienie naszego ciała. Dlatego pijmy wodę! Kolejnym ważnym punktem jest aktywność fizyczna. Do ćwiczeń warto dołączyć trening siłowy, mięśnie napinają skórę, przez co nasze ciało wygląda dużo lepiej.

Dlatego bez względu na wiek i masę ciało warto dbać o dietę i aktywność fizyczną. Zdrowy styl życia to inwestycja w ciało i samopoczucie. Warto też przekazywać prawidłowe nawyki żywieniowe naszym dzieciom i od najmłodszych lat uczyć, że sport to świetny sposób na wspólne spędzanie czasu.

A teraz która się przyznaje, że nie ćwiczy, bo jest szczupła?

I ulubiony przykład mojego męża (wielkiego fana siłowni). Chuda dziewczyna i taka która ćwiczy na siłowni.

A Wy jak dbacie o siebie? Słyszałyście kiedyś o skinny fat?

Pozdrawiam
Madame Blania

Share:

0 komentarze