Okulary przeciwsłoneczne dla dzieci - czy warto?

Przyznaje się bez bicia do niedawna sądziłam, że okulary przeciwsłoneczne dla dziecka to rzecz zbędna w której i tak mój syn nie będzie chodził. Niby wiedziałam, że odpowiednio dobrane chronią oczy dziecka, ale skoro ja swoje niszczę w kilka tygodni to co wykombinuje mój syn?

Szczęśliwy traf chciał, że podczas targów Kids Time otrzymałam właśnie takie okulary do przetestowania. Szczęśliwy, bo teraz wiem jak bardzo się myliłam. Nie dość, że wśród wszystkich rzeczy które przywiozłam synowi z targów okulary spodobały mu się najbardziej to jeszcze okazały się niezniszczalne!Dlaczego okulary przeciwsłoneczne bez filtrów szkodzą?

Podczas słonecznego dnia mrużymy oczy na słońcu, źrenice się zwężają i dostaje się znacznie mniej szkodliwych promieni UV. Okulary z sieciówek lub te bazarowe nie zawierają ochrony przed promieniami UV. Podczas noszenia takich okularów, oczy są zaciemnione, a nasze źrenice rozszerzone przez co promienie UV trafiają prosto do nich. Dlatego lepiej już nic nie zakładać i mrużyć oczy.

Dlaczego oczy dzieci wymagają większej ochrony? 

Oczy dziecka posiadają znacznie mniej ochronnego pigmentu, ich soczewka jest całkowicie przezroczysta i w związku z tym dziecko ma powiększone źrenice. A w związku z tym oczy są bardziej podatne na szkodliwe promienie UV.


  • To co najważniejsze okulary posiadają odpowiednie filtry i zapewniają ochronę przed promieniowaniem UVA i UVB (w najwyższej kategorii optycznej). 
  • Tworzywo z których zostały wykonane jest wolne od BPA.
  • Są bardzo wytrzymałe, giętkie oprawki i zauszniki są odporne na zgniatanie i wyginanie. Naprawdę znoszą wszystkie pomysły mojego syna :)
  • Mają ciekawy design. Możemy wybierać w wielu wzorach i kolorach.
  • Są świetnie dopasowane do głowy dziecka. Nie spadają podczas wygłupów aktywnego maluszka.
  • Szkła odporne na porysowanie i uderzenia.
Syn uwielbia w nich chodzić, przez pierwsze dni potrafił spędzić sporo czasu przeglądając się w lustrze. Kompletnie nie ma problemu z noszeniem, a wręcz sam je wkłada na nos :) Są bardzo lekkie oraz wygodne i na pewno będą nam towarzyszyć podczas słonecznych dni.

Okulary możecie kupić <tutaj>, przesyłka do polski trwa 2-3 dni.


Wasze dzieci noszą okulary przeciwsłoneczne? Uważacie je za niezbędne podczas upałów?

Pozdrawiam
Madame Blania


Share:

0 komentarze