Koło barw i jak dobrać cienie w zależności od koloru oczu?

Kolory cieni do powiek oraz kredek zachwycają szeroką paletą barw. Jak jednak dobrać odpowiedni kolor, by wyeksponować barwę tęczówki? Poniższym artykułem postaram się przedstawić Wam podstawowe sposoby doboru makijażu w zależności od Waszego koloru oczu.

cienie

cienie po powiek Sephora

Sephora

Po pierwsze nie dobierajmy koloru na zasadzie: zielony cień do zielonych oczu, niebieski do niebieskich! Wystarczy, że kolor cienia będzie o ton ciemniejszy od naszego koloru oczu i skutecznie przygasimy ich kolor. Taki zabieg stosuje się jeśli kobiety mają bardzo duże oczy i chcą je delikatnie rozmyć.

Kolory tęczówki wydobędą natomiast barwy dopełniające. Miłośniczki klasycznego makijażu mogą zdecydować się na barwy korespondujące

Czym jest koło barw?

Jest to graficzny model poglądowy służący do objaśniania zasad mieszania się i powstawania barw. Dzięki niemu możemy dopierać kolory ścian, czy właśnie kolor cienia.


Co to są barwy dopełniające?

Są to kolory kontrastowe. Gdy spojrzymy na koło barw, zobaczymy, że są odcienie leżące po przeciwnej stronie koła. Znakomicie podbijają naturalny kolor oczu. Na zasadzie kontrastu dopieramy kolory w sposób następujący:

oczy niebieskie - pomarańcze, złoto, brąz, żółty
oczy zielone - fiolety, różowy
oczy brązowe - niebieski, fiolety, szary (typowego koloru brązowego nie ma na kole)

Jakie kolory do szybkiego i naturalnego makijażu (barwy korespondujące)?

W tym wypadku wybieramy kolory korespondujące z naszym typem urody. Tu należy wziąć pod uwagę kolor naszych włosów, odcień skóry, czy mamy cienie pod oczami, popękane naczynka... Tak więc panie o zimnym typie urody powinny zaopatrzyć się w paletkę np. zimno różowych odcieni, a panie o urodzie ciepłej w kolory brązowe i złote.

naked 3

urban decayJaki makijaż dla oczu szarych?

Ten specyficzny kolor oczu bardzo ciężko zdefiniować. Czasami nie podaje się w ogóle jako odrębnego koloru tylko stara się dopasować do do koloru zielonego lub niebieskiego. W rzeczywistości oczy szare posiadają w swojej budowie najmniej melaniny. W tym przypadku najważniejszym elementem będzie określenie jakiego koloru jest najwięcej. Najczęściej spotykamy oczy szare, przypominające najbardziej niebieskie, rzadziej spotykane są oczy szare z domieszką zieleni. Czasami wokół oczu szarych jest obwódka w kolorze złotawym lub żółtym. Kolor cieni dobieramy tak by uwydatnić kolor którego jest najwięcej, wybierając barwy dopełniające.

Jeśli mamy ciemnie włosy i ciemną oprawę oczu możemy używać zdecydowanie, mocno napigmentowanych barw. Jeśli nasza uroda jest delikatna, kolory także powinny być bardziej pastelowe. Przecież w pierwszej kolejności ma być widać nas, a nie makijaż :)

Jaki jest Wasz ulubiony kolor cieni? Jaki makijaż preferujecie?

Pozdrawiam
Madame Blania
Tags:

Share:

0 komentarze