Mama na placu zabaw! Czyli 9 powodów dla których warto wyjść z dzieckiem na dwór.

Chyba zalet przebywania na świeżym powietrzu dziecka wymieniać nie trzeba. Każdy rodzic wie ile daje zabawa w piaskownicy i huśtanie na huśtawce. Ale co my mamy z tego mamy? Dlaczego warto wyjść na świeże powietrze z dzieckiem?

mama

  1. Opalenizna - tak wiem słońce jest nie zdrowe, filtry itp... ale lekka opalenizna krzywdy nam nie zrobi, a skóra wygląda zdrowo i promiennie. Która mama nie che wyglądać pięknie?
  2. Witamina D3 jest niezbędna nie tylko dla dziecka, nam też się przyda. Więc łapmy jej ile się da!
  3. Ruch to zdrowie... ganianie za dzieckiem to znakomity trening. Spalamy tłuszczyk i ćwiczymy mięśnie, czyli siłownia GRATIS.
  4. Serotonina - pod wpływem słońca zwiększa się ilość serotoniny nazywanej hormonem szczęścia. Dzięki niej czujemy się lepiej i mamy dobry nastój. 
  5. Dobra zabawa, bo przecież wygłupy na placu zabaw to radocha dla obydwu stron. Dorośli też lubią się huśtać! A widok uśmiechniętego dziecka cieszy również rodzica.
  6. Chwila dla siebie. Tak, tak jest czas na wspólną zabawę, ale i czas gdy dziecko bawi się samo lub z innymi dziećmi. Nie namawiam do olewania dziecka, ale chwila w nadrobieniu zaległości na instagramie, czy parę stron książki jest mile widzianych.
  7. Piękne zdjęcia. Plac zabaw, pobliski park, czy łąka to idealne miejsce do zdjęć i uwiecznienie naszego malucha. Dobre światło, brak walających się zabawek i pomazanych ścian sprzyjają pięknym zdjęciom i są fantastyczną pamiątką.
  8. Spotkania towarzyskie. Na placu zabaw nie tylko nasze dzieci spotykają kolegów i koleżanki, my również spotykamy innych rodziców z którymi fajnie zamienić kilka słów. 
  9. Radość malucha i chwila spokoju po powrocie do domu :) Nasze dziecko po wygłupach na dworze i dużej dawce świeżego powietrza powinno spać jak suseł... chyba nic więcej dodawać nie trzeba!
Mama ma na sobie:
Bluzka - nn (Ptak)
Szorty - Stradivarius
Buty - Mel by Melissa
Okulary - Lacoste

Michaś ma na sobie:
Czapka - H&M
Komplet - Monello
Buty - Crocs

Lubicie spędzać czas na świeżym powietrzu? Jakie Wy widzicie plusy?

Pozdrawiam
Madame Blania

Share:

0 komentarze