Kryminały i thrillery na plażę, czyli jakie książki warto przeczytać w wakacje?

Uwielbiam książki, filmy oraz seriale z lekkim dreszczykiem. Lubię rozwiązywać zagadki, zastanawiać się kto i dlaczego popełnił zbrodnię. Thrillery i kryminały to zdecydowanie mój ulubiony gatunek.

Ostatnio nadrobiłam książkowe zaległości i teraz przedstawiam Wam moje propozycje książek idealnych na plaże, czy wieczorny relaks. Jakie kryminały polecam na wakacje? Co warto przeczytać podczas urlopu?


Kryminały na wakacje

Co warto przeczytać na urlopie


Pasażer 23 Sebastian Fitzek


Parę lat temu żona i synek głównego bohatera zaginęli na pełnym morzu podczas rejsu statkiem wycieczkowym. Od tego czasu Martin, policyjny detektyw i psycholog, żyje w rozpaczy i traci chęć życia. Podejmuje się każdego, nawet najbardziej szalonego zadania, narażając własne życie. Po pięciu latach policjant dowiaduje się, że na tym samym statku zniknęli również inni pasażerowie, a wśród nich mała dziewczynka.

Mimo, że książka zaczyna się bardzo drastycznie i nie każdemu może się to spodobać to dalej jest na prawdę nieźle. Historia bardzo wciąga, niesamowite zwroty akcji do samego końca nie pozwalają odkryć co się naprawdę stało. Pełno zagadek, historia pełna napięcia, ciężko oderwać się od książki chodź na chwilę. Koniecznie muszę przeczytać inne pozycje tego autora.


Co nas nie zabije Lagercrantz David


Jest to kontynuacja kultowego "Millenium" Stiega Larrsona napisana prze innego autora. Mikael Blomkvist przechodzi kryzys, a redakcja ma spore kłopoty. Lisbeth Salander bierze udział w zorganizowanym ataku hakerów. Ich drogi jak zwykle się krzyżują dając ogromną dawkę akcji. 

Książka trzyma poziom i jest znakomitą kontynuacją. Główne postacie pozostały bez zmiany, a ich zachowanie i decyzje były tożsame z wcześniejszymi książkami. Jest zagadka, jest akcja, jest dreszczyk typowy dla Millenium.


Pogromcy Lwów Camilla Lackberg


Kolejny tom jednej z najlepszej serii kryminalnej na świecie. Jeszcze nigdy nie zawiodłam się na książce tej autorki i tak było i tym razem.

Akcja książki rozpoczyna się gdy w śnieżny, styczniowy dzień na drogę wbiega roznegliżowana kobieta. To zaginiona cztery miesiące wcześniej dziewczyna, która przez ten czas poddawana było okropnym torturom. W tym samym czasie Erika Flack zajmuje się rodzinną tragedią sprzed lat pełną tajemnic. 

Kolejna powieść od której nie mogłam się oderwać. W książce znajdziemy to co najlepsze (a zarazem charakterystyczne dla tej autorki) - połączenie starej rodzinnej historii z teraźniejszością, ciekawe postacie, interesujące zwroty akcji.


Nieproszony Gość Charlotte Link


Po śmierci męża życie Rebeki Brandt zupełnie straciło sens, do tego stopnia, że kobieta postanawia się zabić. Niespodziewana wizyta starego przyjaciela w towarzystwie dwojga przypadkowo spotkanych studentów przemierzających Francję autostopem, zmusza Rebeccę do odłożenia starannie zaplanowanego samobójstwa. Ponieważ młodzi ludzie zbudzają jej ogromną sympatię, postanawia pożyczyć im ukochaną łódź męża. Jednak nie podejrzewa jak duży błąd popełnia, który uruchomi ciąg przerażających zdarzeń.


Początkowo książka trochę chaotyczna, ale okazuje się, że wszystko jest ze sobą powiązane, a nawet najmniejszy szczegół odgrywa ważną rolę. Ciekawa intryga, zaskakujące zakończenie, kolejna bardzo udana książka tej autorki.


Pozdrawiam
Madame Blania

Share:

0 komentarze