Teneryfa z dzieckiem. Czy warto, co polecam zobaczyć?

W tym roku postanowiliśmy spędzić wakacje dużo wcześniej. Znalezienie fajnego miejsca na wakacje pod koniec kwietnia nie było proste. Nie chcieliśmy by podróż była bardzo męcząca dla dziecka, ładna pogoda, ale bez upałów i dużego wiatru, plaże piaszczyste, by dziecko miało gdzie się bawić i każdy upadek nie kończył się zbitym kolanem. W ten sposób wylądowaliśmy na Teneryfie. Czy wakacje były udane? Czy warto wybrać Teneryfę na wakacje z dzieckiem?

Rodzinne wakacje na Teneryfie

rodzinne wakacje


Trochę o Teneryfie


Teneryfa to należąca do Hiszpanii wyspa na Oceanie Atlantyckim u północno-zachodnich wybrzeży Afryki. Jest największą i najludniejszą wyspą z archipelagu Wysp Kanaryjskich. Teneryfa jest wyspą pochodzenia wulkanicznego, dlatego naturalne plaże są tam czarne. Mimo niewielkiej powierzchni (2034 km2) wyspa ma zróżnicowany klimat. Spowodowane jest to przedzieleniem jej przez wysokie pasmo górskie i wulkan  (Pico del Teide 3718 m n.p.m). Północno-wschodnia część wyspy ma klimat wilgotny i dużo na niej ciekawej roślinności oraz południowo-zachodnia o suchym klimacie i pustynnym krajobrazie.

Teneryfa naszymi oczami


Turystyka jest najbardziej rozpowszechniona na południowej części wyspy (tej suchej). My jednak wybraliśmy drugi koniec Puerto de La Cruz. Raz, że ceny znacznie przystępniejsze, po drugie wolimy zielone widoki niż skały, a po trzecie to właśnie tu można zjeść i zobaczyć lokalne produkty i zwyczaje.


wakacje z dzieckiem

Teneryfa to czarne plaże (chyba, że te z nawożonym piaskiem) jednak mimo, że z daleka ten piasek wygląda średnio to tak naprawdę jest bardzo przyjemny. Nie brudzi, a jednocześnie nie jest tak sypki jak nasz polski. Idealnie nadaje się do budowania zamków i zakopywania się. Za to okropnie się nagrzewa i popołudniu ciężko przejść po piasku. Plaże w Puerto de la Cruz są bardzo czyste, dokoła znajdują się bezpłatne toalety, prysznice i szatnie. A Playa Jardin (jedna z plaż w Puerto) otoczona jest pięknymi ogrodami z tropikalną roślinnością. Ponadto będąc na plaży mamy przepiękny widok na wulkan.

Lokalne jedzenie to sama przyjemność. Uwielbiam owoce morza, a ceny na Teneryfie są bardzo przystępne. Ponadto duży wybór świeżych i soczystych owoców. A wieczorem polecam Sangrie, jest po prostu genialna!Puerto de La Cruz to miejscowość w której spędziliśmy najwięcej czasu. Przepiękne miejsce położone w najbardziej zielonym obszarze Teneryfy. Posiada długą nadmorską promenadę, zabytkową starówkę, piękne parki i skwery, stary port rybacki oraz ogród botaniczny. Jedyny minus to, że wszędzie jest pod górkę, Jeśli Wasz hotel nie znajduję się blisko plaży to obiecuję Wam, że się nachodzicie...Jednak największą atrakcją jest park zoologiczny Loro Parque. Posiada największe delfinarium w Europie, możemy zobaczyć pokazy: orek, lwów morskich, czy papug. Przepiękna roślinność, ogromne akwaria i przeróżne zwierzęta to rozrywka na cały dzień.

W Puerto znajdują się też sporo placów zabaw które ucieszą najmniejszych turystów. My mieliśmy jeden przy plaży więc syn był zachwycony :)
Teneryfa posiada znakomite połączenie autobusami. Właściwie wszędzie jesteśmy w stanie dojechać tym środkiem transportu. Warto jednak wynająć samochód by z łatwością dojechać do wulkanu El Teide, w góry Anaga, czy do Parku Krajobrazowego Teno.

Ceny na Teneryfie określiłabym jako przystępne i dość porównywalne do naszych. Na Teneryfie znajdują się sklepy outletowe takich marek jak Benetton, Mango, czy Zara gdzie można kupić ubrania w naprawdę niskich cenach. W korzystnych cenach możemy zaopatrzyć się również w perfumy oraz elektronikę.

Na Teneryfę lecieliśmy 5 godzin, a wracaliśmy 4. Ponieważ obydwa loty były w nocy syn zniósł je znakomicie i właściwie całą podróż przespał. Na Wyspy Kanaryjskie najczęściej leci się polską czarterową linią lotniczą Enter Air gdzie cała załoga mówi po polsku, a ceny posiłków są niższe niż na lotnisku.

Podsumowując Teneryfa to wspaniałe miejsce dla całych rodzin. Jeśli lubisz leżenie na hotelowych basenach polecam kurorty na południowo-zachodniej części wyspy, ale jeśli wolisz aktywnie spędzać czas to Puerto de La Cruz jest dla Ciebie. Przepiękne widoki i roślinność, czyste plaże przyjazne dzieciom, znakomite jedzenie, lokalna muzyka i dużo miejsc do zwiedzania. Mam nadzieję, że jeszcze nie raz tu wrócimy.


Gdzie na rodzinne wakacje

A jakie są Wasze plany na wakacje? Jakie miejsce polecacie dla rodzin z dziećmi?

A na deser krótka film z naszego pobytu Pozdrawiam 
Madame Blania 

Share:

0 komentarze