Witamina C w pielęgnacji cery. Intense C Serum 7,5% GlySkinCare.

O istotnym wpływie witaminy C na zdrowie nie trzeba przekonywać, ale czy wiecie jak wit. C wpływa na naszą skórę?

Nie bez powodu witamina C jest nazywana najważniejszy antyoksydantem dla skóry. Przyjmowana doustnie nie przyniesie znaczących korzyści naszej cerze. Dużo skuteczniej działa jako składnik kosmetyków. Dermatolodzy są zgodni, że kwas askorbinowy zawarty w tej witaminie świetnie wpływa na cerę. 

serum z witaminą C

Na jakie problemy ze skórą pomoże witamina C?


Jako przeciwutleniacz hamuje działanie szkodliwych wolnych rodników (główny winowajca starzenia się skóry). Poza tym wit. C wspomaga produkcję kolagenu odpowiedzialnego za jędrność i elastyczność skóry. Kolejną zaletą witaminy C jest rozjaśnianie przebarwień i wyrównanie koloru skóry. Kosmetyki z witaminą C nie tylko rozjaśnią przebarwienia, ale również zapewni ochronę przed szkodliwym działaniem promieniowania UVA i UVB. Preparaty zawierające kwas askorbinowy polecane są również osobami z problemami naczynkowymi.

Intense C Serum 7,5% GlySkinCare


Serum zawiera 7,5% L-Ascorbi Acid, czyli skoncentrowaną formę witaminy C, która dociera do najgłębszych warstw skóry. Zapewnia ochronę przed wolnymi rodnikami, zabezpiecza przed szkodliwym promieniowaniem. Niskie ph 3 i ciemna szklana buteleczka pozwalają zachować stabilność kwasu askorbinowego. Więcej o kosmetyku przeczytacie <tutaj>.

Intense C Serum

Moja opinia


Aplikacja serum jest bardzo prosta, dzięki pipetce nakładamy na dłoń odpowiednią ilość produktu i wsmarowujemy w twarz i dekolt. Produkt jest oleisty, ale wchłania się bardzo szybko nie pozostawiając tłustej warstwy na twarzy. Zapach jest specyficzny, ale ani przyjemny, ani zły. 
Kosmetyk nakładam na noc solo, ale można nałożyć na niego krem nawilżający jeśli skóra jest mocno odwodniona. 
Po jego zastosowaniu skóra nabrała zdrowego blasku, wyrówna koloryt. Ponadto jest przyjemnie napięta i zwarta. Ponieważ witamina C zapobiega utlenianiu się sebum na powierzchni skóry powstaje dużo mniej czarnych niedoskonałości :)
Jak dla mnie to świetny kosmetyk który nieźle współpracuje z moją skórą. Widzę pozytywną zmianę i na pewno będę po niego sięgać regularnie.

Intense C Serum 7,5%

Stosowałyście kosmetyki z witaminą C? 

O innym świetnym produkcie marki GlySkinCare przeczytacie <tutaj>.
Ten i wiele więcej kosmetyków znajdziecie w sklepie Diagnosis <tutaj>.

Pozdrawiam
Madame Blania

Share:

0 komentarze