Jak działa Instagram Stories?

Na początku sierpnia Instagram dodał nową funkcję Instagram Stories. Jak dla mnie to świetne rozwiązanie które od razu polubiłam. Ale czym jest Instagram Stories? Jak działa? Zacznijmy od początku...


Nie da się ukryć, że Instagram mocno zainspirował się Snapchatem. Aplikacja ta służy do wrzucania krótkich filmów/zdjęć które znikają po 24 godzinach. Kilkukrotnie próbowałam polubić się ze Snapem. Niestety jak dla mnie obsługa tej aplikacji była mało intuicyjna, niezrozumiała, a sam program działał kiepsko. Zdecydowanie nie dogadywaliśmy się...

Inaczej było z Instagramem... tu od razu zaiskrzyło. Przeglądanie zdjęć to dla mnie ogromna dawka motywacji i inspiracji. W końcu zmotywowałam się do poprawieniem jakości fotek i poszerzeniem swojej wiedzy w tym temacie. Nowa funkcja również przypadła mi do gustu. Lubię oglądać vlogi, a te filmiki są ich namiastką. Można na szybko dzielić się swoim życiem, pokazywać ciekawe miejsca i rzeczy.

Jak zacząć swoją przygodę z Instagram Stories?

Aby mieć dostęp do nowej funkcji Instagramu należy przede wszystkim zaktualizować aplikację. 
Następnie uruchamiając Instagram widzimy na górze "główki naszych znajomych", które obserwujemy. Po kliknięciu widzimy ich Instagram Stories. Obejrzeć czyjąś historie możemy też wchodząc na profil konkretnej osoby. Jeśli jest kolorowa obwódka zdjęcia profilowego - klikamy w nie i wyświetli nam się Story tej osoby. Kilka trików, które ułatwią Ci przeglądanie Stories:

  • zatrzymanie zdjęcia/filmu - przytrzymaj palec na środku
  • przewijanie do przodu - kliknij w dowolne miejsce (bardziej z prawej strony wyświetlacza)
  • przewijanie do tyłu - naciśnij z lewej strony ekranu
  • omijanie czyjegoś Story - przesunięcie palcem od prawej do lewej
  • zamknięcie Story - "zrzucenie" ekranu w dół


Jak dodawać własne Stories?

Dodać własne zdjęcie lub film do Stories możemy klikając "+" w lewym górnym rogu. Nagrywać możemy zarówno przednią jak i tylną kamerą telefonu oraz dodać zdjęcie z galerii, ale tylko z ostatnich 24 godzin - żeby to zrobić należy przesunąć palcem z góry w dół. 

Możemy równie edytować zdjęcie/film. Mamy do wyboru dodawanie filtrów, napisów, namalowanie czegoś, czy dodanie emotek. Menu do tych czynności znajduje się na górze zdjęcia. Na dole mamy możliwość zapisanie zdjęcia, wysłania go do Stories lub anulowania jeśli nam się nie spodobało.

Natomiast w ustawieniach Instagrama możemy ustawić kto może widzieć nasze Story, czy wpisać osoby, które widzieć go nie mogą. Tak więc mamy pełną kontrolę.

Zapraszam Was do śledzenia mojego Instagrama <tutaj>

A Wy już znacie nową funkcję Instagrama? Jak się Wam podoba? A może są tu miłośniczki Spachata?

Pozdrawiam
Madame Blania
Share:

0 komentarze