Zalety olejku arganowego i jak go stosować? Olejek arganowy GlySkinCare - recenzja

Uwielbiam kosmetyki wielozadaniowe, a olejek arganowy właśnie do takich należy. Możemy używać do do pielęgnacji ciała, twarzy, włosów, a nawet dłoni i paznokci. Jak dokładnie działa olejek arganowy i jakie są jego zalety? 


olejek arganowy GlySkinCare

Zalety olejku arganowego


Olejek arganowy jest jednym z najdroższych i najbardziej cenionych olejów na świecie. Jest produkowany z owoców arganii żelaznej i bardzo często nazywany "płynnym złotem Maroka" Wyróżnia się dwa rodzaje oleju arganowego - spożywczy i kosmetyczny. 

Olejek arganowy stosowany w preparatach kosmetycznych cechuje dobra zdolność penetracyjna. Bogaty jest w niezbędne kwasy tłuszczowe oraz witaminę E, stąd jego działanie na skórę obejmuje zarówno odpowiednie nawilżanie, uelastycznienie i odżywienie skóry, a nawet paradoksalnie przetłuszczanie. To najlepszy przyjaciel zadbanych, błyszczących włosów. Aplikowany na końcówki zapobiega rozdwajaniu, zaś wmasowany w skórę głowy poprawia żywotność i stan włosów.  Jest niezastąpiony w pielęgnacji zniszczonej skóry dłoni oraz kruchych paznokci.

Najlepszy olejek arganowy


Olejek arganowy GlySkinCare - moja opinia

Ponieważ drogeryjne odżywki do włosów podrażniają mnie i bardzo często powodują łupież uwielbiam stosować naturalne olejki. Dlatego olejek arganowy GlySkinCare najczęściej używam właśnie do pielęgnacji skóry głowy i włosów. Stosuje go przed umyciem głowy, wcieram go w skórę oraz włosy i pozostawiam na kilkadziesiąt minut. Na koniec dokładnie myje głowę, a włosy są mocne, błyszczące i dobrze nawilżone bez obciążania.
Olejek arganowy równie dobrze radzi sobie z przesuszoną skórą twarzy jednocześnie nie zapychając jej. Posiada również zdolność kontrolowania wydzielania sebum, dzięki czemu świetnie sprawdza się na skórze tłustej i mieszanej skłonnej do trądziku. To mój ulubiony produkt przy nagłym pogorszeniu stanu mojej cery. 
Zdarza mi się stosować olejek również do regeneracji płytki paznokci między kolejnym zakładaniem hybryd, czy do nawilżenia suchej skóry łokci, czy kolan.
Olejek arganowy od GlySkinCare to wielofunkcyjny kosmetyk zamknięty w wygodnej szklanej buteleczce z pipetą. Jest bardzo wydajny i znakomicie spełnia swoje funkcje. To kolejny naturalny kosmetyk który skradł moje serce.

Jestem ciekawa jakie Wy macie doświadczenie z olejkiem arganowym? Jakie są Wasze ulubione oleje i jak je stosujecie?

Pozdrawiam
Madame Blania
Share:

0 komentarze