Jak robić zdjęcia dzieci? Mamarazzi. Fotografowanie dzieci. Poradnik dla mam - Recenzja

Nawet jeśli przed ciążą nie interesowałyście się fotografią to wraz z pojawieniem się na świecie dziecka zmieniło się zapewne Wasze zainteresowanie tym tematem. Każda młoda mama marzy by jej Skarb miał fantastyczne zdjęcia i pragnie uwiecznić każdą chwilę. Teraz gdy ceny aparatów fotograficznych są naprawdę przystępne, a nawet zwykłe smartfony posiadają wiele funkcji i ustawień manualnych, samodzielne wykonanie pięknych zdjęć dziecka jest na wyciągnięcie ręki. Wystarczy trochę podstawowych informacji i trochę praktyki. Gdzie szukać tej wiedzy?

Jak robić zdjęcia dzieciom?

Mamarazzi. Fotografowanie dzieci. Poradnik dla mam - Stacy Wasmuth

Mamarazzi to mamy, które nie przepuszczą żadnej okazji, by pstryknąć zdjęcie swojej pociechy. To mamy, które pragną utrwalić każdą chwilę z beztroskiego dzieciństwa swoich maluchów. To mamy, które zawsze mają przy sobie lustrzankę, aparat kompaktowy lub smartfona. Ja jestem mamarazii, a Wy?

Jeśli do tej pory byłyście nie zadowolone ze swoich zdjęć i wielokrotnie zadawałyście sobie pytania: Czy mam zły aparat? Czy moje dzieci są jakieś dziwne i za szybko się ruszają? Co zrobić, aby zdjęcia były udane? To ta książka jest zdecydowanie dla Was.

Mamarazzi. Fotografowanie dzieci.

Poradnik przede wszystkim podaje wiele przydatnych technicznych informacji. Dowiecie się do czego służą te wszystkie przyciski w aparacie, jak poprawnie się nimi posługiwać. Książka odpowie Wam na pytania czym jest ISO, czas migawki, jak tworzyć kompozycje i jak oświetlać zdjęcie. Nawet jeśli znasz podstawy fotografowania to na pewno dobrze będzie je powtórzyć i spojrzeć na te informacje przez pryzmat fotografii dziecięcej.

Ponadto w książce znajdziecie wskazówki jak dobrać odpowiedni strój do sesji i na co zwrócić uwagę przy wyborze tła do zdjęcia. Jak dla mnie odpowiednie tło to połowa roboty, bo nawet najbardziej ostre i poprawne zdjęcie będzie wyglądało źle gdy za dzieckiem znajduje się bałagan i niepasujące do zdjęcia przedmioty.

Jak zachęcić dzieci do pozowania? Jak zamienić nudną sesję w fajną zabawę? Co zrobić gdy nasze dziecko ucieka przed obiektywem? Stacy Wasmuth, autorka poradnika, ale przede wszystkim zawodowy fotograf, zdradza wiele pedagogicznych (i nie tylko) sztuczek, jak dzieci w każdym wieku, zachęcić do fotograficznej współpracy. 

Fotografia dziecięca

Książka nie daje Wam gwarancji, że Wasze zdjęcia będą super profesjonalne, ale na pewno każdy znajdzie sporo informacji które uda się zastosować w praktyce. Nawet takie podstawy jak tło, strój dziecka, odpowiednia kadrowanie i oświetlenie potrafią zdziałać cuda. Wiadomo, że dziecko nie zawsze chce współpracować, ale nic na siłę... czasami trzeba odpuścić. Zdjęcia mają być wspaniałą pamiątką, a nie prowadzić do łez czy zdenerwowania naszej pociechy.

Jak Wasze dzieci reagują na aparat? Lubicie robić zdjęcia swoim pociechom? 

Pozdrawiam
Madame Blania

Share:

0 komentarze