11 sposobów na wrastające włoski. Dlaczego włosy wrastają i co zrobić, żeby przestały?

Problem z wrastającymi włoskami najczęściej pojawia się po goleniu lub depilacji. Włoski zamiast odrastać i przebić się ponad powierzchnię skóry skręcają się i wrastają w nią. Prowadzi to do zapalenia mieszków włosowych objawiającego się powstawaniem czerwonych grudek (często wypełnionych ropą), skóra jest zaczerwieniona, podrażniona, a czasami nawet swędząca. Dlaczego włosy wrastają i co zrobić, żeby przestały?

sposoby na wrastające włoski

Znajdź przyczynę wrastania włosków


Powodów może być wiele: zbyt twarda i sucha skóra, zbyt cienkie i słabe włoski, nieodpowiednia metoda depilacji, kosmetyki. U mnie głównym powodem było używanie depilatora, odrastające włoski były zbyt delikatne by przebić się przez skórę.

Dlaczego włosy wrastają i co zrobić, żeby przestały?


Jak radzić sobie z wrastającymi włoskami?


 1. Regularny peeling, ale nie częściej niż raz w tygodniu (zbyt intensywne i częste złuszczanie może przynieść odwrotny efekt - naskórek zbyt często złuszczany zaczyna intensywnie narastać). Może być to peeling cukrowy, solny, na bazie kawy lub masaż wykonywany szczotką na sucho.
 2. Zmiana sposobu depilacji, mnie właśnie pomogło przejście na maszynki. To właśnie wyrywanie włosków i osłabianie ich powodowało ogromny problem, ale każdy musi znaleźć najlepszą metodę dla siebie.
 3. Golenie maszynką z włosem (a nie pod włos). Może wydawać się to dziwne, ale zdecydowanie zmniejsza problem wrastających włosków. Jeśli ten sposób nie usunie wszystkich włosków, należy ogolić tylko pozostałe włoski pod włos.
 4. Golenie maszynką nóg pod koniec kąpieli. Ciepła woda zmiękcza włoski.
 5. Nie golimy włosków na sucho. Możemy użyć do tego celu żelu pod prysznic, szamponu, specjalnej pianki, odżywki do włosów...
 6. Regularne nawilżanie skóry. Twarda i sucha skóra to główny problem z wrastającymi włoskami.
 7. Dokładna dezynfekcja urządzenia którym przeprowadzamy depilację. W sklepach internetowych, czy profesjonalnych sklepach kosmetycznych można kupić specjalne produkty do dezynfekcji. Koszt naprawdę nie jest wysoki.
 8. Kosmetyki z kwasami które delikatnie złuszczą twardy naskórek i pomogą pozbyć się nieestetycznych krostek. Równie dobrze sprawdzi się krem z mocznikiem, który skutecznie zmiękcza skórę. 
 9. Po depilacji stosuj środki dostępne w aptece bez recepty, np. maść cynkową, sudocrem, tribiotic, czy octenisept.
 10. Męskim balsamem po goleniu możemy również smarować np. nogi. Skoro pomagają mężczyzną to zapewne przyniosą ulgę naszej skórze.
 11. Depilacja laserowa to idealne rozwiązanie dla osób których dotyka problem z wrastającymi włoskami. Nie dość, że pozbywamy się problematycznych krostek to jeszcze nie musimy martwić się depilacją przez kilka lat. Drogie rozwiązanie, ale wiem, że pomogło wielu osobom na które żadne inne metody nie działały.
Ponieważ powodów wrastających włosków i dokuczliwych grudek jest wiele tak nie każdy z powyższych sposobów Wam pomoże. Trzeba wypróbować wszystkie i sprawdzić które przyniosą najlepsze efekty.

A Wy jak radzicie sobie z tym nieprzyjemnym problemem?

Pozdrawiam
Madame Blania 


Tags:

Share:

0 komentarze