Czy warto nosić soczewki? Jakie soczewki wybrać? - TESTUJ Soczewki Bausch + Lomb Ultra za Darmo

Soczewki kontaktowe noszę od 10 lat więc zdecydowanie mogę wiele o nich powiedzieć. Wiem też jedno, zamiana okularów na rzecz soczewek to była jedna z najlepszych decyzji. Oczywiście pierwszy kontakt z soczewkami był stresujący i zupełnie nie wiedziałam czego mogę się spodziewać. Dlatego dziś napiszę Wam jak wygląda sam proces dobierania i aplikacji soczewek, jak o nie dbać i jakie ja soczewki stosuję.

jakie soczewki kontaktowe

jakie soczewki kontaktowe

Dobór soczewek

Dobór soczewek przebiega podobnie jak dobór okularów. Okulista bada wzrok oraz przeprowadza podstawowe badania. Po przeprowadzonym wywiadzie zostają przekazane nam niezbędne informacje dotyczące soczewek, ich pielęgnacji, czy przechowywania. Pod okiem okulisty próbujecie samodzielnie założyć soczewki. Następnie lekarz sprawdza, czy dobrze się układają i są odpowiednie dla oka. Po miesiącu mile widziana jest kontrola w celu sprawdzenia, czy soczewki są dobrze dopasowane do oka, czy nie występują podrażnienia itp.

Jak zakładać soczewki i jak o nie dbać?

Jest kilka sposobów zakładania soczewek, ale wraz z okulistą na pewno wybierzecie najwygodniejszy dla siebie. Mnie aplikacja soczewek zabiera dosłownie kilka sekund. 


Zalety noszenia soczewek

O zaletach soczewek mogłabym chyba napisać książkę. Okulary porzuciłam zaraz po ukończeniu liceum (czyli ponad 10 lat temu) i żałuję tylko, że tak późno to zrobiłam. Jakie są głównie zalety noszenia soczewek:

 • absolutna wygoda podczas uprawiania sportu. W czasie biegania/podskoków nie martwię się o okulary, mogę wykonywać skłony, intensywnie tańczyć, czy wygłupiać się z dzieckiem. W soczewkach chodzę nawet na basen i w końcu widzę co dzieje się dookoła ;)
 • soczewki w przeciwieństwie do okularów nie parują po wejściu do ciepłego pomieszczenia, niestraszny jest mi również deszcz.
 • makijaż, dużo lepiej wygląda i dużo prościej się go wykonuje. 
 • nic nie uciska mnie na nosie, czy uszach - totalna wygoda i swoboda. 
 • nie muszę co chwilę przecierać szkieł ;)
 • mogę nosić ulubione okulary przeciwsłoneczne ♥
 • w związku z niedawno przebytą chorobą mam dużą różnicę między wadą w jednym i drugim oku. To praktycznie uniemożliwia mi noszenie okularów. Nasz organizm jest tak dziwny, że nie może poradzić sobie z tak dużą dysproporcją. Więc albo muszę mieć zmniejszoną różnicę kosztem zbyt słabego szkła na jednym oku, albo nosić soczewki... w tym przypadku dysproporcja nie robi różnicy.

jak zakładać soczewki

Soczewki Bausch + Lomb Ultra - mój wybór

Soczewki Bausch + Lomb Ultra to przełomowa technologia, posiadają cztery razy więcej środka nawilżającego w strukturze soczewki niż wiodące soczewki kontaktowe na rynku. Dzięki temu soczewki są mocno nawilżone. Ponadto soczewki są elastyczne i pozwalają oku "oddychać". Zapewniają komfort użytkowania przez cały dzień, dają wyraźniejsze oraz ostrzejsze widzenie, zwłaszcza w warunkach słabego oświetlenia. Soczewki Bausch + Lomb Ultra są soczewkami miesięcznymi.


jakie soczewki kupić

jakie soczewki wybrać

Akcja bezpłatnego testowania soczewek Bausch + Lomb Ultra

Chcecie wypróbować nowe soczewki Bausch + Lomb Ultra całkowicie za darmo?
 • Jeśli tak to zapraszam Was do akcji która rozpoczyna się już dziś (27 listopada 2017) i będzie trwać przez 8 dni. EDIT akcje przedłużamy do 15.12.2017 (włącznie).
 • Codziennie o tych samych porach 12:00 oraz 19:00 będzie otwierana szansa na zdobycie zestawu do testowania - BEZPŁATNE BADANIE WZROKU + MIESIĘCZNY ZAPAS SOCZEWEK + MAŁY PŁYN BIO TRUE.
 • O podanych godzinach należy wejść na stronę https://wyprobuj.miejtonaoku.pl/. Wypełnić ankietę oraz podać kod: B&LUltrac12696. 
 • Wasze odpowiedzi są sprawdzane, a Wy dostajecie informację e-mail o zakwalifikowaniu się (bądź niezakwalifikowaniu).
 • O każdej z podanych godzin wygrywa jedna osoba. 

Udanej zabawy i powodzenia! Na prawdą warto wypróbować ;)

Pozdrawiam
Madame Blania

Share:

0 komentarze