Spotkajmy się w Łodzi, czyli za co uwielbiam blogosferę ♥

Mimo że prowadzenie bloga to bardzo czasochłonne zajęcie niesie ze sobą wiele korzyści. Według mnie największą zaletą jest możliwość poznawania ludzi z całego świata, zawieranie nowych znajomości, a nawet prawdziwych przyjaźni. Spotkania w kręgu innych blogerek to niesamowita zabawa, możliwość poznania nowych produktów oraz próbowanie nowych rzeczy. Taka odskocznia od codzienności i chwila dla swoich pasji, a jednocześnie ogromna motywacja do działania tutaj na blogu. 
Dlatego, gdy dowiedziałam się o terminie trzeciej edycji Spotkajmy się w Łodzi organizowanym przez Sylwię Zadbana Mama od razu zaznaczyłam ten dzień na czerwono w kalendarzu. Czy było warto, czy rzeczywiście tak dobrze się bawiłam?

Spotkanie odbyło się w ostatnią sobotę października w kawiarni Tubajka w Łodzi. To bardzo przyjemna kawiarnia w centrum miasta gdzie można przyjemnie spędzić czas z rodziną - miejsce to proponuje wiele atrakcji dla dzieci. Plan spotkania był mocno napięty i pełen fantastycznych atrakcji oraz warsztatów.

Lekcja szycia


Nauka szycia na maszynie zorganizowany przez Małgorzatę Juskowiak z bloga Myou oraz firmę Wójcik i Spółka - maszyny do szycia to pierwsza z atrakcji. Mimo że mam firmę produkującą ubranka dla dzieci z maszyną jakoś mi nie po drodze. Jednak szycie kosmetyczki w taki gronie okazało się świetną zabawą i wcale nie taką trudną sprawą.Współpraca blogerów z agencjami


Współpraca blogerów z agencjami to temat kolejnej prezentacji. Anna Pytkowska, którą blogerzy na pewno kojarzą z portalu Zblogowani (oraz Blogomedia), a czytelnicy z bloga Nietylkopasta.pl opowiadała jak przebiega współpraca blogerów z agencjami marketingowymi. Na co zwracają uwagę agencje oraz marki nawiązując współpracę z blogerami. Jak się wyróżnić i stać się atrakcyjnym dla firm. Jak dla mnie była to najciekawsza prezentacja poparta dużą dawką konkretnych danych, liczb i statystyk (jak na matematyka przystało lubię cyferki ;))


Jak współpracować z markami?


Ten sam wątek przedstawiła Wioletta Galla Mama bloguje, ale tym razem od strony blogera. Jak zachęcić marki do współpracy, jak się wyróżnić i znaleźć pomysł na siebie. Prezentacja była świetna i szkoda, że zabrakło nam czasu na pociągnięcie tematu.Polskie kosmetyki Liqpharm


Kolejna część była typowo kosmetyczna. Przedstawicielka marki Liqpharm opowiedziała nam o kosmetykach tej polskiej firmy. Otrzymałyśmy też kilka produktów do przetestowania (m.in. świetnie zapowiadające się serum z witaminą C), więc na pewno dam Wam znać jak się spisują. 


Czym jest nitkowanie brwi?


Po krótkiej przerwie na kawę i ciasto odbyła się prezentacja marki Now Brow. To również polska firma, która specjalizuje się w nitkowaniu brwi oraz kosmetykach do brwi właśnie. Podczas spotkania Marta z Mama w Biegu poddała się temu zabiegowi, dzięki czemu mogłyśmy zobaczyć jak wygląd wizyta w salonie krok po kroku oraz efekt końcowy. Sama też już wypróbowałam i poddałam się nitkowaniu brwi w salonie Now Brow i już wkrótce opiszę swoje wrażenia.Jak rozwijać konto na Instagramie?


Ostatnia prezentacja dotyczyła Instagrama - jak rozwijać swoje konto, na co zwracać uwagę, by stać się bardziej popularnym. O większości rzeczach wiedziałam... ale jakoś w moim przypadku nie do końca działają. Prezentacje poprowadziła Iza z bloga nianio.com.pl

Podsumowanie


Spotkanie było jak zawsze genialnie zorganizowane, Sylwia jak zawsze stanęła na wysokości zadania. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie, dowiedzieć się czegoś nowego, poznać nowe marki. Wiele firm zdecydowało się wesprzeć spotkanie i podarować nam upominki, za co bardzo dziękuję. Mieliśmy również własnego fotografa - Jakub Placzyński uwiecznił te fantastyczne chwile.
Oczywiście towarzystwo dopisało i fantastycznie bawiłam się z dziewczynami. Dużo śmiechu i wspólnych tematów sprawiło, że to 9 godzin minęło błyskawicznie. 

Lista uczestniczek:

Anita Lesiak http://melodylaniella.blogspot.com/
Angelika Bogusz http://birginsen.com/
Izabela Urbaniak – Marut http://nianio.com.pl/
Blanka Adler Szczecińska http://www.madameblania.pl/
Karolina Jabłońska http://bizarre-case.blogspot.com/
Aleksandra Kasińska http://www.kobieca-mama.pl/
Małgorzata Juskowiak http://myou.blog.pl/
Natalia Kowalska http://www.nie-codzienna.pl/Sponsorzy:

Pozdrawiam
Madame Blania

Share:

0 komentarze